Alternativa (PC) – recenzja

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Alternativa to gra czeskiej produkcji, dokładniej studia Centauri Productions, a w Polsce wydana przez IQ Publishing. Gra, choć furory polarnością nie zrobiła, jest produkcją przyjemną i niedocenioną.

Alternativa to typowa gra przygodowa z rodzaju point&click. Akcja gry dzieje się w Pradze, w roku 2045, w którym to władzę przejęły wielkie korporacje, a wśród ludności panuje głód i bezrobocie. Surowego prawa strzegą bezlitosne droidy. Zwiedzamy Pragę, która ogarnięta jest ruinami i niedziałającym sprzętem. Nie jest to przyjazne środowisko dla naszego bohatera, który nazywa się w czeskim stylu – Richard Rocek.

Gra jest klimatyczna. Wizja zrujnowanej Pragi dobrze wpasowuje się w atmosferę fabularną gry. Lokacje przyciągają swoją tajemniczością i mrocznością. Przyczepię się natomiast wszechogarniającej pustki. Postaci niezależnych, z którymi można wejść w interakcję jest naprawdę niewiele. Kłuje to w oczy tym bardziej, że nijak pustka ta nie została uzasadniona fabularnie.
Przestrzeń lokacji jest moim zdaniem odpowiednia. Jest jej na tyle dużo, by nie zarzucić grze ograniczeń, a jednocześnie na tyle ograniczona by uniknąć efektu zagubienia.

Podczas gry będziemy rozwiązywać szereg łamigłówek. Nie są one najtrudniejsze, jednak prędzej czy później natkniemy się na takie, które nas zatrzymają na dłużej. I choć są one z reguły logiczne, trafiają się takie, które całkowicie są nielogiczne i bez sensu, co psuje ogólne wrażenie.

Oprawa audiowizualna stoi na przyzwoitym poziomie. Grafika jest ładna, animacje naturalne, a gra światłocieni dopracowana. Muzycznie gra również stoi na przyzwoitym poziomie. Nie mam zastrzeżeń.

Podsumowując Alternativa to po prostu dobra gra. Nie jest to tytuł z najwyżej półki, ale jest po prostu dobrą grą, w którą gra się przyjemnie.

Plusy:
+przyzwoita grywalność
+niezła fabuła
+cena

Minusy:
-zbyt mocno wyludniony świat
-czasami nielogicznie łamigłówki

Ocena:

7/10


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |