Andida jako zamiennik oryginalnej baterii?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Andida to firma, która produkuje zamienniki baterii do telefonów komórkowych. Na forach internetowych można doczytać się wielu różnych opinii. Jedne są bardzo dobre inne mniej. Postanowiłem zgodnie z obietnicą daną na Twitterze osobiście przetestować baterię Andida 1500 mAh w telefonie Samsung Galaxy Mini 2 (S6500).

Jeśli czepiać się szczegółów to nie jest bateria, a akumulator (w końcu ładujemy wielokrotnie) to przyjęło się w naszym społeczeństwie, że akumulatory do telefonów komórkowych nazywamy bateriami, dlatego będę stosować w tekście tę „potoczną” nazwę.

Ale do rzeczy. Do walki stanęły: zamiennik firmy Andida 1500 mAh 3,7V oraz oryginalna teoretycznie mniej pojemna bateria firmy Samsung 1300 mAh 3,7V. Wynik? Oryginalna bateria w moim przypadku bije zamiennik na głowę.

Przy, nazwijmy to, standardowym użytkowaniu telefonu (trochę dzwoniłem ,trochę grałem, trochę przeglądałem sieć) teoretycznie pojemniejsza bateria Andida nie wytrzymywała jednego dnia. Oryginalna bateria wytrzymuje od 2 do 3 dni. Ponadto zamiennik wykazywał tendencję do tego, że przez długi czas telefon pokazywał stan baterii na poziomie np. 56% po czym nagle spadał do 32%. Test powtarzałem jeszcze przez 3-4 dni i za każdym razem było tak samo. W oryginalnej baterii spadek jest płynny.

Co jednak przemawia za zamiennikiem? Jest tańszy, sporo tańszy. Kupiłem go za około 30 zł. Jeśli oryginalna bateria zaczyna szwankować Andida jest w sam raz.

Zastanawiam się czy na wynik testu mógł wpłynąć fakt, że zamiennik wg informacji na pudełku był przeznaczony dla modelu S7500, a nie do S6500, mimo iż pasuje idealnie oraz ma te same napięcia. A może po prostu trafiła mi się wadliwa sztuka? Pozostawiam to już Waszej opinii.

A może Wasze testy przebiegły zupełnie inaczej? Piszcie na e-mail lub w komentarzu 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |