Android – reklamy w pasku powiadomień. Jak się ich pozbyć?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Instalując różne aplikacje z Google Play można znaleźć zarówno perełki jak i badziewia. Twórcy każdej aplikacji mają możliwość wykorzystania znanego i przydatnego paska powiadomień do raczenia nas reklamami. W poradniku tym dowiesz się, jak namierzyć i pozbyć się „wadliwej” aplikacji, która jest zbyt inwazyjna.

Twórcy niektórych aplikacji by zwiększyć swoje zyski włączają samoczynne pobieranie reklam przez telefony z Androidem, które potem wyświetlają się nam w pasku powiadomień. Jakby tego było mało, reklama ta przypomina się tak samo jak odebrany SMS czy e-mail. Są jeszcze aplikacje bardziej „brutalne”, które sprawiają, że dodatkowo wyświetlacz w naszym smartfonie włącza się samoczynnie.

Istnieją jednak sposoby by problem ten rozwiązać. Jest ich kilka. Ja przedstawię najprostszy z nich, który polega na wykryciu i usunięciu danej aplikacji. Jednak jeśli ktoś bardzo potrzebuje danej aplikacji są sposoby by tylko zablokować wyświetlanie reklam bez ich usuwania. W tym wypadku jednak odsyłam do wujka Google, gdzie znajdziecie wiele konkretnych poradników co należy zrobić.

Jak zatem wykryć i pozbyć się danej aplikacji? Pobieramy i instalujemy z Google Play aplikację o nazwie „AirPush Detector”. Następnie wystarczy aplikację uruchomić, a ta zeskanuje zainstalowane aplikacje ujawniając winowajcę. Teraz wystarczy dany program usunąć i problem z głowy. W większości przypadków działa, ale zdarzają się czasem aplikacje, które mimo wszystko „nie chcą się dać” wykryć.

Google Play to baza ogromnej ilości aplikacji, co za tym idzie nie ma problemu by znaleźć inną alternatywną apkę, która już takich problemów sprawiać nie będzie.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |