Biblioteki – obowiązkowe pliki dla każdego gracza

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Biblioteki to pliki, które zawierają zbiór pewnych klas i funkcji, które następnie wykorzystywane są przez różne aplikacje. Najpopularniejszymi bibliotekami są biblioteki DirectX. Jednak to nie wszystkie, które mogą być potrzebne by uruchomić daną grę.

Większość gier w trakcie instalacji instaluje samoczynnie lub przynajmniej proponuje instalację wymaganych bibliotek. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo, szczególnie wśród darmowych tytułów. Postanowiłem przedstawić Wam listę najczęściej używanych bibliotek, które moim zdaniem powinien mieć każdy gracz w swoim systemie (przynajmniej jeśli chodzi o użytkowników Windowsa).

  • Adobe Air – środowisko uruchomieniowe od Adobe. Wymagane przez taką grę jak np. League of Legends. Do pobrania tutaj.
  • Microsoft .NET Framework – środowisko uruchomieniowe od Microsoft. Jego aktualna wersja w chwili pisania tego artykułu to Microsoft .NET Framework 4 do pobrania stąd. Paczka ta występuje również w popularnych wersjach 3.5 oraz 2.0. Wszystko zależy od tego, jaką wersję wymaga dana gra. Najczęściej jednak instalacja najnowszej paczki Framework 4 rozwiązuje sprawę.
  • Microsoft Visual C++ Redistributable – kolejne środowisko uruchomieniowe od Microsoftu dla programów napisanych w języku C++. Jego aktualna wersja to Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable. Nie daję linku do pobrania gdyż paczka ta występuje w różnych wersjach do różnych wersji systemu Windows.
  • Microsoft DirectX – mimo, iż najnowszy Windows 7 zawiera DirectX 11, w każdym systemie powinna być zainstalowana wersja starsza, czyli DirectX 9, ponieważ nadal jest ona wykorzystywana przez wiele gier. Jego najnowsza wersja nosi nazwę DirectX 9.29 Redistributable (zwany też jako DirectX 9 June 2010) i do pobrania jest stąd.

Inne biblioteki – jest także szereg innych bibliotek, takie jak GTK+ lub Java Runtime Environment. To jakie biblioteki są potrzebne powinno być opisane w pliku Readme gry. Mam nadzieję, że przynajmniej niektórym z Was udało się rozwiązać problemy dzięki temu artykułowi :).

Powyższe porady wykonujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!





Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 



© 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |