Case Study – ciekawostka dotycząca promocji banku BNP Paribas

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

bankRozpatrzymy dziś ciekawy przypadek promocji iKonta banku BNP Paribas, chodzi konkretnie o iKonto z Tabletem. Każdy klient, który spełnił warunki promocji miał otrzymać tablet. Okazuje się jednak, że nie każdy, ponieważ w regulaminie była informacja, że liczba tabletów jest ograniczona. Poskutkowało to tym, że ogromna liczba klientów nie otrzymała tabletu, na który liczyła.

Problem banku polegał na tym, że bank nie sprecyzował ile tabletów do rozdania jest oraz jakie są warunki ich rozdawania. Skoro nie ma warunków ich rozdania całą promocję można by potraktować jako loterię, a wtedy bank mógłby mieć kłopoty gdyby doszło do np. batalii sądowej.

Ruszyła lawina

Oburzenie było na tyle silnie, że internauci oraz blogerzy zalali profil banku w mediach społecznościowych falą “hejtu”. Niejedna firma przekonała się jak bardzo niezadowolenie internautów może przerodzić się w prawdziwy kryzys wizerunkowy.

I tutaj miłe zaskoczenie. Zarząd banku podjął decyzję, że jednak rozda tablety wszystkim uczestnikom, którzy spełnili warunki promocji. Warto zaznaczyć, że bank zrobił to dość szybko, co znacząco może poprawić wizerunek marki.

Oficjalnie oświadczenie brzmi banku:

Szanowni Państwo,

Sprzedaż premiowa „iKonta BNP Paribas z tabletem” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, które przerosło nasze oczekiwania. Dla części Klientów zapis dotyczący oferty limitowanej w regulaminie być może nie był wystarczająco precyzyjny, za co przepraszamy. Zarząd Banku podjął decyzję o zniesieniu limitu przyznawanych nagród. Oznacza to, że wszyscy uczestnicy sprzedaży premiowej, którzy spełnili jej warunki, otrzymają tablet.

Zapewniamy, że pierwotne założenia sprzedaży premiowej nie wynikały ze złej woli czy intencji Banku. Zrobimy wszystko, aby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości. Liczymy, że zalety iKonta oraz decyzja o rozszerzeniu puli nagród, spełnią oczekiwania naszych Klientów i pozwolą na budowę trwałej relacji z Bankiem.

Z poważaniem,
Frederic Amoudru
Prezes Zarządu BNP Paribas Banku Polska

Można? Można 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |