Chmura Copy.com zamiast Dropboxa? Jak najbardziej!

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

dysk

Usługi działające w tzw. „chmurze” (cloud), choć nie są nowe, dopiero od jakiegoś czasu nabierają rozpędu za sprawą m.in. popularności smartfonów. Dropbox jest jedną z najpopularniejszych, bo i też jedną z najstarszych. Ale czy nie ma godnej alternatywy? Jest, i dziś przedstawiam Wam Copy.com.

W sieci jest wiele artykułów z toplistami usług chmurowych, jednak z jakiegoś powodu nigdy nie mogę dopatrzyć się Copy.com. Chmura ta nie jest tak popularna jak wspomniany Dropbox, czy nawet Google Drive, ale jest za to bardzo konkurencyjna.

No dobra, ale co to właściwie jest ta chmura?

Chmura obliczeniowa może mieć wiele zastosowań i jest to pojęcie szersze. Usługi chmurowe mocno upraszczając to takie usługi, które działają gdzieś tam w Internecie i mamy do niej dostęp z każdego urządzenia, które jest podłączone do globalnej sieci. W tym artykule mówimy o usłudze chmurowej do przechowywania danych, czyli o takich internetowych dyskach twardych, na których możemy trzymać dane i mieć do nich dostęp z każdego komputera czy smartfona, który ma dostęp do Internetu.

Dane w chmurze w praktyce

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że rejestrując się w tego typu usługach, najczęściej możemy dodawać, usuwać i przeglądać pliki już z poziomu przeglądarki. Usługi takie oferują często także aplikacje desktopowe (czyli zwykłe programy na komputer), dzięki którym nasze pliki z internetowego dysku będą dostępne z poziomu zwykłego folderu, tak jakby były u Ciebie lokalnie na dysku. Wrzucając dane do takiego folderu automatycznie wysyłane są one do chmury. Dodatkowo najczęściej możliwa jest instalacja aplikacji mobilnej, co zapewnia dostęp do danych praktycznie z każdego urządzenia z dostępem do sieci.

Dlaczego Copy.com?

Jest kilka powodów. Przede wszystkim dostajemy na start za darmo 15GB miejsca, czyli sporo więcej niż na Dropboxie. Po drugie, jeśli razem z naszym znajomym udostępniamy sobie ten sam plik, to zajmowane przez niego miejsce jest dzielone. Np. udostępniam plik, który ma 100MB swojej narzeczonej, by mogła go sobie dodać do swojej chmury. Przez taką operację Copy zabierze mi i mojej narzeczonej po 50MB. Zatem, opłaca się dzielić plik na kilka osób, by oszczędzić miejsce, jest to bardzo fajne i praktyczne.

Kolejna sprawa to to, że za Copy.com odpowiada firma Barracuda, która znana jest przede wszystkich z produkowania dysków twardych. Kto lepiej ma się znać na przechowywaniu danych niż firma, która produkuje nośniki do ich trzymania? 🙂

No i ostatnia sprawa, która jest dla mnie ważna. Barracuda, nie jest tak dużą firmą jak Google czy Microsoft. Pozwala mi to wierzyć, że ryzyko ataków na systemy tej firmy będzie mniejsze. Oczywiście nie ma systemów w 100% bezpiecznych, więc nie polecam trzymać w chmurze naprawdę ważnych plików, a jeśli już musimy, zaszyfrujmy je przed wysłaniem. Generalnie wolę firmy, które nie są zbyt popularne. Zakładam, że bardziej dbają o klienta. Podzielacie ten pogląd? 🙂

Aktualizacja: 29.03.2016

Niestety usługa Copy.com zostanie zamknięta. Więcej informacji tutaj.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |