Cities: Skylines – to nadal świetna gra – Grywam sobie #36

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Cities: Skylines to jak dla mnie najlepszy city builder jaki ukazał się na rynku. Mimo, ze gra nowa już nie jest to producent co jakiś czas wypuszcza do tej gry różne dodatki.

Ten artykuł nie jest recenzją, sam tytuł mówi już dość o moim nastawieniu do tej gry. Dziś chcę powiedzieć parę słów na temat dodatków jakie pojawiły się do tej gry na dzień pisania tego postu.

After Dark

After Dark był pierwszym dużym DLC do Cities: Skylines. Najważniejszą nowością jest wprowadzenie cyklu dobowego, który otrzymali wszyscy, a nie tylko właściciele tego dodatku. Gdy zmienia się pora dnia inaczej też zachowują się mieszkańcy i inaczej wygląda ruch w mieście. Natomiast osoby, które zakupiły dodatek otrzymały więcej typowo nocnych budynków i funkcjonalności. Dodano także więzienie, taksówki, międzynarodowe lotnisko oraz parę innych bajerów. Generalnie, szału nie ma 😉

Snowfall

Drugi dodatek, którego najważniejszymi cechami było wprowadzenie zmiennej pogody, map zimowych, linii tramwajowych i systemu ciepłowniczego. Śnieg potrafi dosłownie sparaliżować ruch uliczny zarówno w życiu prywatnym jak i w grze. Warto mieć ten dodatek.

Natural Disasters

Fajnie jest budować miasta, ale gdy już osiągniemy wszystko warto zobaczyć jak nasze służby radzą sobie z katastrofami. Oprócz tego, że sami możemy wywołać jakąś katastrofę, możemy także ustawić, by gra losowo zrzucała nam na głowę dodatkowe problemy. Wprowadza pewien smaczek i losowość do gry. Oprócz tego wprowadzono budynki bunkrów oraz mechanikę ewakuacji mieszkańców. Wprowadzono także możliwość tworzenia scenariuszy.

Mass Transit

Na dzień pisania tego artykułu jest to ostatni duży dodatek, który rozbudowuje jak należy komunikację zbiorową. Poza nowymi wersjami dróg czy mostów dodano nowe środki transportu. Od teraz sami możemy tworzyć połączenia promowe, kolejki jednoszynowej czy kolejki linowej. To nie wszystko. Dodano także transport sterowcami. Warto mieć.

Concerts

AKTUALIZACJA 01.09.2017
Bardzo słaby dodatek jak za tę cenę (w dniu pisania tego postu). Więcej informacji we wpisie poświęconemu dodatkowi Concerts do Cities: Skylines.
 

Jak dla mnie najbardziej do gustu przypadł mi ostatni dodatek. Zawsze lubiłem bawić się transportem miejskim. Teraz w Cities: Skylines mogę sprawdzić ich realny wpływ na zmniejszanie się korków 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |