Cities XXL – czyli skok na kasę graczy – recenzja

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

citiesxxlCities XXL to gra, która zawiodła mnie najbardziej. I nie chodzi tutaj o błędy w grze czy ogólną „niegrywalność”. Cities XXL to po prostu zwykła kopia poprzedniej odsłony, bardzo trudno znaleźć tu różnice w stosunku do poprzedniej wersji. Idealny przykład tego, jak zarobić i się nie narobić.

Gra o swojej tożsamości przypomniała mi już na początku serwując mi łudząco podobne scenariusze szkoleniowe, które… są niemal identyczne jak ostatnio i tak samo mało co mówią o rozgrywce. Istne deja vu. A to dopiero początek. Dalej jest już tylko gorzej.

W stosunku do poprzedniej odsłony wprowadzono kosmetyczne poprawki, mechanika gry i jej nieintuicyjność nie została zmieniona. Gra nadal klatkuje podczas zbliżania, a planowanie przestrzeni jest kłopotliwe nie pozwalając nam na swobodne zarządzanie urbanistyką przez szereg niepotrzebnych paneli. Próba zbudowania działki większej niż przewiduje gra jest niemożliwa, mimo że świeci na zielono przez co nie wiadomo do końca czy gra pozwoli nam ją zbudować.

Ruch uliczny dalej nie działa poprawnie. Auta korkują się na rondach, a komunikacją jeździ po kilku pasażerów. System ten w ogóle nie działa poprawnie. Naprawdę lepiej zagrać w poprzednią część, gdyż zmian tu jest „tyle, co kot napłakał”.

Podsumowując, gra studia Focus Home Interactive to nic innego, jak zwykły skok na kasę graczy. Chwilowy brak konkretnego konkurencja został bezwzględnie wykorzystany. Gra nie jest absolutnie warta swoich pieniędzy.

Ocena:

3/10

PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |