Crysis 3 – błąd DX 11

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Wielu graczy testuje otwartą betę Crysis 3. Wielu graczy również widzi przy próbie uruchomienia następujący komunikat „You need a DX11 capable GPU to play Crysis 3 MP Open Beta”. Czy to oznaczna koniec zabawy? Niekoniecznie 🙂

Coraz więcej osób gra na notebookach, a te często posiadają dwie karty graficzne. Ja osobiście również miałem ten problem. Sterownik NVIDIA „stwierdził”, że Crysis 3 należy uruchomić na karcie zintegrowanej co zakończyło się wyświetleniem właśnie tego błędu: „You need a DX11 capable GPU to play Crysis 3 MP Open Beta”.

Wystarczyło natomiast wymusić przełączenie na dedykowaną kartę graficzną dla Crysis 3 w Panelu Sterowania NVIDIA i problem zniknął.

Podsumowując, jeśli objawia Wam się w/w błąd i posiadacie dwie karty graficznie, upewnijcie się, czy komputer przypadkiem nie przełącza na kartę o niższej wydajności.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |