Czy system CRM może przydać się blogerom? Jak najbardziej!

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

System CRM to nic innego jak system do zarządzania relacjami z klientami. Brzmi poważnie? Zbyt biznesowo? Możliwe. Dlaczego zatem blogerzy również mogą z tego korzystać?

Po co mi to?

Choć nie jest to aż tak widoczne w erze popularności YouTube’a i youtuberów, to nadal jest wielu blogerów, którzy potrafią żyć z samego blogowania, którzy prowadzą bloga pod kątem zarejestrowanej działalności gospodarczej. Dla nich reklamodawcy to tak naprawdę klienci, z którymi nawiązują relację. Dlatego uważam, że CRM może znaleźć zastosowanie także w tej sferze.

Jakie są korzyści z korzystania z CRM

Porządek, przede wszystkim porządek. CRM należy traktować jak wygodną bazę danych, gdzie możemy tych klientów segregować sobie wg grup, dodawać notatki na ich temat czy rozpisywać sobie zadania. Oczywiście można to załatwić także przez Excel’a, tylko nie jest to aż tak wygodne. Zdecydowanie preferuję miejsce, gdzie dostęp do swojej bazy mam z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci internetowej.

Ile to kosztuje?

To zależy. Myślę, że dla większości blogerów całkowicie wystarczy pakiet darmowy (oferowany np. przez CRMCUBE), i nie ma sensu za niego płacić. Pakiety wyższe raczej są przeznaczone dla firm, które już zatrudniają ludzi. Dlatego uważam, że warto skorzystać, tym bardziej, że nic nie trzeba za to płacić.

Ten krótki artykuł powstał przy współpracy z crmcube.pl.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |