Darmowa alternatywa dla Photoshopa – poznajcie Kritę

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

krita

Krita to stosunkowo świeży i darmowy program, który stworzony został głównie dla osób zajmujących się malarstwem. Dla mnie jednak, jest świetną darmową alternatywą dla drogiego Photoshopa.

Krita to program rozwijany przez społeczność KDE i dostępny jest zarówno na Windowsa jak i Linuxa czy Mac OSX. W porównaniu do Photoshopa wagowo jest dużo mniejsza i szybsza. Co więcej, jej interfejs jak i funkcjonalność jest mocno zbliżona do produktu Adobe’a.

Krita potrafi otwierać i zapisywać w formacie Photoshopa jakim jest PSD. Potrafi także obsługiwać więcej przestrzeni barw niż popularny GIMP.

Polecam Kritę gorąco każdemu do wypróbowania bez względu na to czy lubisz GIMPa czy Photoshodpa. Krita to po prostu godna alternatywa dla PSa, dużo wygodniejsza w obsłudze niż GIMP.

Do pobrania tutaj.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |