Drukarnie online przyszłością? To możliwe

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Nigdy nie sądziłem, że będę pisać na ten temat, ale moje ostatnie doświadczenia są o tyle ciekawe, że stwierdziłem, iż warto o nich napisach. Wszystko zaczęło się od tego, że potrzebowałem zwykłych wizytówek.

Od pomysłu do wydruku

Zacznijmy jednak od drukarni czy agencji poligraficznych, które można odwiedzić fizycznie, stacjonarnie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można osobiście wytłumaczyć pracownikowi o co nam chodzi jak także na miejscu poradzić się z jakiej technologii skorzystać. Usługa z reguły wykonywana jest na miejscu i nie trzeba płacić za przesyłkę. Problem pojawia się oczywiście w momencie jak nie mamy własnego projektu czy nawet pomysłu. Oczywiście firma z pewnością zaproponuje, że może coś zaprojektować, jednak myślę, że wybór grafików w takim punkcie jest ograniczony i ciężko wygodnie przejrzeć ich portfolio.

Drukarnia internetowa

Wiadomym jest, że drukarnie tego typu będą konkurować ceną. Ale najciekawsze jest to, że coraz więcej z nich korzysta bardzo sprawnie z nowoczesnej technologii bezpośrednio na swojej stronie internetowej. Często na stronie drukarni można ładnie dopasować projekt i wygodnie zlecić wydruk. Znów pojawia się jednak problem w momencie, gdy nie mamy własnego projektu. A gdyby tak połączyć bazę grafików z drukarnią internetową?

Ostatnio odkryłem platformę o nazwie colour.me, gdzie zlecałem wizytówki. Twórcy tej platformy wymyślili sobie, że połączą razem drukarnię online oraz serwis ze zleceniami dla grafików. Efekt jest taki, że jak nie mamy własnego pomysłu, możemy przejrzeć bazę grafików, ustalić z nimi co i jak, a ostateczny wydruk wykona już colour.me. Oczywiście jak mamy własny projekt, to możemy zlecić jego wydruk tak jak w innych drukarniach online tego typu. Fajne i pomysłowe. I co ciekawe, samemu można zostać projektantem.

Podsumowanie

Jestem osobą, która generalnie narzeka na brak czasu. Z zainteresowaniem śledzę technologie czy usługi, które mają za zadanie mi ten czas zaoszczędzić. Choć powiem Wam, że im więcej czasu uda mi się wygospodarować tym bardziej paradoksalnie… spieszę się. Zawsze jestem „czasowo nienasycony”. Wy też tak macie? 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |