Esport Now 2017 – minirelacja

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Esport Now 2017 - scenaEsport Now 2017 – scena

Jesteśmy już po Esport Now 2017 (ESN 17) i najwyższy czas na małe podsumowanie z tej wrocławskiej imprezy. A było całkiem dobrze.

II edycja

ESN 17 to druga edycja tej imprezy. Tak samo jak przed rokiem miała ona miejsce we wrocławskiej Hali Stulecia. Jednak struktura samego wydarzenia uległa pewnym zmianom. Rok temu główną przestrzeń wypełniała główna scena, natomiast w tym roku przestrzeń tę podzielono na 3 strefy. Pierwszą i drugą strefę zajęły sceny przeznaczona dla meczów z gry League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Trzecia strefą były stoiska różnych firm – coś jak na PGA – tylko wiadomo, znacznie mniej bo i miejsca mało. Tak więc dla każdego coś dobrego.
 
Esport Now 2017 - Hala Stulecia we WrocławiuEsport Now 2017 – Hala Stulecia we Wrocławiu

Esport Now 2017 - scena CS GOEsport Now 2017 – scena CS GO

Wstęp wolny

Druga edycja miała wstęp wolny. Każdy mógł przyjść i wejść za darmo. Z jednej strony to dobrze, przynajmniej dopóki nie ma tłoków takich jak na IEM, z drugiej natomiast przychodziło sporo przypadkowych ludzi, którzy „nie czuli” klimatu esportu i całość nieco się rozmywała. Mam subiektywne (podkreślam to słowo) wrażenie, że przed rokiem, gdy wstęp był płatny ludzie Ci wiedzieli po co przychodzą i nie wychodzili po obejściu całej hali, tylko faktycznie zostawali obserwować mecze. Mam mieszane uczucia co do tego i nie wiem czy to dobrze czy nie, że wstęp był wolny. Zostawiam to do Waszej oceny 🙂
 

Esport Now 2017 - odwiedzający przy stoiskachEsport Now 2017 – odwiedzający przy stoiskach

Esport Now 2017 - scena CS GO z bliskaEsport Now 2017 – scena CS GO z bliska

Jedna scena czy więcej atrakcji?

Rok temu, gdy była jedna duża scena znacznie lepiej czułem, że przyszedłem na imprezę esportową. Wszyscy skupieni w jednym miejscu, jeden mecz w danej chwili, fajny doping. Teraz to się rozmyło – sporo przypadkowych ludzi, rozproszeni w różnych miejscach, po prostu nie czułem klimatu esportu. Ot po prostu jakieś wydarzenie gamingowe, gdzie nie wiadomo co jest główną atrakcją. Tutaj znów nie wiem co o tym sądzić. Z jednej strony jak się znudził mecz można było obejrzeć inne atrakcje i jest to jak najbardziej na plus. Z drugiej jednak strony to jest Esport Now jak sama nazwa wskazuje i należałoby wyraźne podkreślić esportowy charakter imprezy, bez dzielenia tego na kilka równorzędnych stref. Może wystarczy po prostu zamiast dwóch scen stworzyć jedną jak na IEM i przeznaczyć na to więcej miejsca, a stoiska niech będą dodatkiem, gdyż teraz wyglądało to tak, jakby stoiska były tak samo ważne jak mecze. To tylko moje zdanie, wiadomo, że się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Ciekaw jestem Waszej opinii.
 
Esport Now 2017 - odwiedzający graczeEsport Now 2017 – odwiedzający gracze

Esport Now 2017 - odwiedzający graczeEsport Now 2017 – odwiedzający gracze

Podsumowanie ENS 2017

Esport Now 2017 ogółem oceniam na plus i to dość mocny. Widać, że organizatorzy próbują rożnych koncepcji i na pewno wyciągają z tego wnioski. Jestem bardzo ciekaw kolejnej edycji, na której także zamierzam się pojawić. Do zobaczenia!

 
Esport Now 2017 - pucharEsport Now 2017 – puchar

Esport Now 2017Esport Now 2017


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |