Esport w nowoczesnym marketingu? Ekantor.pl próbuje swoich sił

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

wot-ekantor1

Wydarzenia esportowe w naszym kraju po latach w końcu zaczynają przypominać zachodnie imprezy. Od jakiegoś czasu staje się on szalenie popularny. Dlaczego by nie wykorzystać tego w marketingu? Ekantor.pl jest przykładem, że można.

Co to jest esport?

Esport to w dużym skrócie zawody, w których "dyscyplinami" są gry komputerowe. Drużyny składające się z różnej liczby graczy w zależności od gry walczą ze sobą o cenne nagrody. I są to często setki tysięcy dolarów! Profesjonalnie drużyny są sponsorowane przez duże marki wypłacające im stałe wynagrodzenie.

Kto się interesuje esportem?

Esportem interesują się osoby w każdym wieku i wcale nie przesadzam z tym stwierdzeniem. Prawdą jest, że jeszcze dominuje młodsza grupa wiekowa ze względu na to, że sama idea esportu jest dość młoda. Natomiast jestem przekonany, że poziom wiekowy będzie stale rosnąć wraz z upływem lat.

Jak wykorzystać to w marketingu?

Esport może pomóc utrwalić świadomość istnienia marki wśród młodszego odbiorcy. Jeśli nawet teraz nie zostanie on klientem firmy, może nim zostać później. Najczęściej spotykaną formą promocji firm w esporcie jest po prostu sponsorowanie jakiejś dobrej drużyny w zamian za reklamę. A reklama ta może mieć różnie formy od logotypów na koszulkach zawodników po reklamę w samej nazwie drużyny, dokładnie tak jak bywa w sporcie tradycyjnym.

Ekantor.pl podszedł jednak do tego z innej strony, równie ciekawej. Powołał on swoją własną drużynę w grze World of Tanks, która składa się głównie z pracowników firmy nadając jej nazwę [MEK] Militum Ekantor.pl. Czy drużyna ta dostanie się do światowych finałów? Trudno przewidzieć, natomiast jedno jest pewne – marketingowo może to mieć bardzo ciekawy wydźwięk wśród samych graczy, zwłaszcza jeśli drużynie coś udałoby się osiągnąć. A przecież "czołgi" to jedna z najpopularniejszych gier w Polsce również wśród starszych graczy.
 
wot-ekantor2

Jakie gry najpopularniejsze?

Choć w wielu grach da się przeprowadzać turnieje, tak naprawdę tylko kilka z nich liczy się w profesjonalnym esporcie. A są to na chwilę pisania tej notki (kolejność losowa):

  • Counter Strike: Global Offensive
  • League of Legends
  • World of Tanks
  • StarCraft II
  • Dota 2
  • Heroes of the Storm
  • Hearthstone

Generalnie, jest w czym wybierać 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |