FIFA 12 – problem z działaniem pada – poradnik

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

FIFA 12 to w chwili obecnej jedna z najpopularniejszych gier piłkarskich. Jednak największą przyjemność czerpie się wtedy gdy gra się w FIFĘ padem. Pad jest również potrzebny jeśli chcemy zagrać ze znajomymi we dwóch przy jednym komputerze. Jest tylko jeden problem – FIFA 12 na PC jest bardzo wybredna na pady i nie zawsze chce działać poprawnie. Jak rozwiązać ten problem?

Z niewiadomych powodów gra FIFA 12 nie chce poprawnie współpracować z wieloma padami, szczególnie tymi tańszymi przez co albo nie działają wszystkie gałki analogowe albo zawodnik sam podaje piłkę lub ją wykopuje bez ingerencji gracza. Z tym bardziej niewiadomych powodów EA wcale nie zamierza tego naprawić, a co o dziwo, gra świetnie działa szczególnie z drogimi padami Microsoftu. Gracze jednak obeszli te sztuczne ograniczenia gry wykorzystując emulator pada od Xboxa 360.

UWAGA! Poniżej opisane czynności wykonujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność! Nie biorę odpowiedzialności za skutki zastosowania poniższej metody.

Nie wiem jak ta metoda ma się do regulaminu Origina, jednak ja osobiście z niej korzystam i nigdy nie miałem problemów z Originem. Nie mniej jednak ostrzegam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualnie zbanowane konto.

Oto rozwiązanie problemu:

1. Pobieramy emulator pada X360 stąd.

2. Wypakowujemy zawartość np. na pulpicie. Paczka składa się następujących plików:

  • dinput8.dll
  • xbox360cemu.ini
  • xinput1_3.dll
  • XInputTest.exe

Pliki te wklejamy do katalogu głównego FIFY 12, najczęściej jest to: OriginFIFA12Game. Pliki te na szczęście niczego nie podmieniają, a jedynie są dodatkową zawartością.

3. Podłączamy naszego pada do komputera oraz włączamy tryb analogowy (jeśli istnieje taka funkcja)

4. Uruchamiamy plik XInputTest.exe, który znajduje się w katalogu gry (OriginFIFA12GameXInputTest.exe)

5. Pojawi się poniższe okno:

Jeśli pad zostanie wykryty w miejscu gdzie jest czerowny napis „Not Connected” pojawi się zielony napis „Connected”.

Testujemy teraz wszystkie przyciski i gałki pada i sprawdzamy, czy program testowy wykrywa nasze akcje. Jeśli tak to wszystko w porządku i możemy zamknąć XInputTest. Po teście w folderze gry (OriginFIFA12Game) pojawi się dodatkowy folder x360 dinput logs. Jeśli tak się stało zakończyliśmy konfigurację naszego pada i już więcej nie będziemy musieli powtarzać opisanych czynności.

Uwaga. Jeśli prawa gałka nie działa upewnij się, że pad działa w trybie analogowym.

6. Odpalasz FIFĘ i cieszysz się działającym padem 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |