FlightGear darmowym symulatorem lotu – FlightGear PL

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Czy myślałeś/aś kiedyś by pograć w jakiś symulator? Np. w symulator samolotów cywilnych? A może zastanawiasz się nad zakupem gry Microsoft Flight Simulator? Jeśli chcesz poznać, jak to jest grać w taką grę, to zanim wydasz pieniądze na komercyjny produkt wypróbuj darmowy FlightGear!

Czym jest FlightGear?

To darmowy otwarty symulator lotu, w dodatku niezwykle realistyczny, który wspiera systemy operacyjne z rodziny: Windows, Linux, Mac OS X, Solaris oraz FreeBSD. FlightGear jest dość podobny do komercyjnego produktu jakim jest symulator Microsoft’u. W grze mamy do oblatania cały świat! Dosłownie! Mapy są odwzorowane na podstawie zdjęć satelitarnych, więc realizm jest bardzo wysoki. W FlightGear znajdziemy niemal każde lotnisko, ponadto z sieci można pobrać całą masę dodaktów np. takie, które sprawiają, że lotniska oprócz pasów startowych zawierają także budynki, terminale itp. Oprócz lotnisk do pobrania są nowe malowania samolotów oraz oczywiście nowe modele samolotów, śmigłowców, sterowców, szybowców i wiele więcej.

Jak zacząć przygodę z FlightGear?

Przede wszystkim pobieramy grę ze strony:

www.flightgear.org – oficjalna strona

Aktualna wersja gry w chwili pisania tego artykułu to 2.0. Po instalacji wybieramy maszynę, którą chcemy latać, lotnisko i do dzieła. W standardowej paczce instalacyjnej mamy kilka maszyn cywilnych, jedną maszynę bojową oraz śmigłowiec. Jeśli chodzi o lotniska to jest to sektor San Francisco.

Nowe obszary, na których można latać a także nowe modele znajdziemy pod tym linkiem:

nowe modele i obszary

FlightGear oprócz samotnego lotu umożliwia także grę w sieci, co więcej, potrafi pobrać aktualne warunki pogodowe na terenie, nad którym aktualnie lecisz 😉

Aktualną pozycję graczy sieciowych znajdziesz tutaj:

mpmap01.flightgear.org

oraz tutaj (gdy ten pierwszy link nie działa):

mpmap02.flightgear.org

Gra jest trudna, ale nikt nie myślał chyba, że prowadzenie Boeinga 737 jest łatwe? Wielu graczy zaleca grę za pomocą joysticka, jednak osobiście uważam, że sama myszka absolutnie wystarczy.

Zachęcam do spróbowania, bo warto. Gra wciąga, a co więcej, można w trakcie lotu porozmawiać z ciekawymi ludźmi (o ile dany gracz znajduje się w odległości mniejszej niż 100 mil od Twojego samolotu).

AKTUALIZACJA
Twórcy wydali już wersję 2.8 która poprawia grafikę oraz wprowadza język polski do gry. Gameplay z tej wersji poniżej:

AKTUALIZACJA 2
Jest już wersja 3.4 🙂

Powodzenia!


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |