GPS z mapami offline do Androida

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

mapfactor

Niemal każdy smartfon posiada na swoim standardowym wyposażeniu urządzenie GPS, co czyni z niego dobrą alternatywę dla tradycyjnych samochodowych nawigacji GPS. W przypadku smartfona z Androidem wystarczy po prostu włączyć Google Mapy i już mamy funkcjonalną nawigację. Ale co jeśli będziemy poza zasięgiem internetu?

Tu z pomocą przychodzą nawigacje oferujące mapy offline, czyli takie, które znajdują się na karcie pamięci i nie wymagają łączenia się z siecią. I choć Google Maps oferują możliwość pobrania część map na telefon, to nie jest to do końca wygodne.

GPS z mapami offline, czyli MapFactor: GPS Navigation

Wymieniona aplikacja, to moja ulubiona nawigacja na Androida i pełni u mnie rolę głównej nawigacji GPS od kilku lat. Dlaczego? Przede wszystkim jest darmowa. Ale to nie tylko, posiada naprawdę dopracowane mapy i radzi sobie naprawdę nieźle w ustalaniu trasy. Czasami trzeba jej pomóc dodając punkty pośrednie (czego nie da się zrobić w Google Maps) i już działa jak należy.

Mapy płatne czy darmowe?

Po zainstalowaniu aplikacji możemy wybrać, czy chcemy pobrać darmowe mapy tworzone przez społeczność, tzw. mapy OSM, czy może płatne mapy TomTom. Ja osobiście używam darmowych map OSM i powiem Wam, że są naprawdę dobre (przynajmniej jeśli chodzi o Polskę, Niemcy i Czechy, bo te mapy właśnie mam zainstalowane). Nie mają co prawda dokładnych informacji o ograniczeniach prędkości czy położeniu fotoradarów, ale sama sieć dróg jest dość dopracowana. Oczywiście nawigacji ie można ufać w 100%, czasami potrafiła skierować mnie na drogę, w którą niewolno mi było wjechać, ale zdarzyło mi się to tak naprawdę tylko jeden raz i na szczęście w porę się zorientowałem.

Żeby było ciekawiej, aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej, można pobrać do niej polski głos. Apkę można pobrać w sklepie Google Play tutaj.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |