Grywam sobie #11 – The Book of Unwritten Tales

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Cześć!

Witam Was w nowym roku. Dobra, wiem, że już luty, ale i tak witam :). W ostatnim czasie w moje ręce trafiły dwie gry z serii The Book of Unwritten Tales, a konkretniej: The Book of Unwritten Tales oraz prequel z dopiskiem The Critter Chronicles.

Są to typowo gry przygodowe stworzone w konwencji point & click, czyli sterowane głównie myszką. I choć nie jestem wielkim fanem tego typu gier przygodowych, to muszę przyznać, że grało się bardzo przyjemnie.

The Book of Unwritten Tales to przyjemna i przede wszystkim naprawdę zabawna przygodówka od studia KING Art Games, w Polsce wydana przez IQ Publishing rozgrywająca się w baśniowym świecie. Sterujemy przygodami 3 niezależnych postaci (gnom, elfka oraz człowiek) oraz jednej dodatkowej (zwierzak), które prędzej czy później spotykają się by razem walczyć przeciw złu. A więc zwiedzamy rożne lokacje, zbieramy przedmioty, łączymy je i używamy w odpowiednich miejscach. Prowadzimy również liczne dialogi.

I tak oto w grze można spotkać bezrobotną śmierć, dowiedzieć się praw ekonomii od wróżbity, czy spotkać metroseksualnego paladyna. W całej grze moją szczególną sympatię wzbudziła w sobie właśnie postać zwierzaka, i chyba nie tylko mnie, ponieważ twórcy wydali niedawno prequel zatytułowany The Critter Chronicles, który skupia się głównie na historii zwierzaka. Nowa część jest zrealizowana w podobnej konwencji co poprzednik z drobnymi usprawnieniami, jest jednak zdecydowanie krótsza od podstawowych „Niezapisanych Opowieści”.

Summa summarum w obie gry grało mi się przyjemnie. Na blogu są recenzje zarówno jednej jak i drugiej gry, a znajdziecie je tutaj:


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |