Grywam sobie #2 – Mass Effect 1 i 2

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Ostatnio jest coraz większy szum wokół serii Mass Effect ze względu na zbliżającą się trzecią część serii. By być na bieżąco kupiłem sobie jedynkę i dwójkę by mieć jakiś pogląd na sytuację. Nigdy nie byłem zwolennikiem kosmicznych gier (no może poza serią Star Wars) dlatego podchodziłem do tego tytułu sceptycznie. Na szczęście seria okazałą się bardzo dobra! Przynajmniej fabularnie 😉

Mass Effect jedynkę ukończyłem dość szybko (jeśli chodzi o główną fabułę gry). Misje jednak były ciekawe tylko z głównej fabuły, misje poboczne już mniej, a już szczególnie męczące było zwiedzanie losowych planet gdzie pojazdem zwanym Mako jeździło się przez dłuższy czas po pustkowiach. Średnio przypadło mi to do gustu. Jednak fabuła jest na tyle interesująca, że zapragnąłem zobaczyć co będzie dalej, dlatego czym prędzej odpaliłem dwójeczkę.

Mass Effect 2 to już zdecydowanie wyższa półka. Usprawniono wiele elementów, fabuła nadal trzyma poziom, ale także zwiększono nieco swobodę i dodano możliwość skanowania planet. Najbardziej podoba mi się możliwość importu z save’a jedynki, dzięki temu czuje się, że gramy cały czas dalej. Miło spotyka się osoby znane nam z jedynki. Niektóre dodatki DLC potrafią dodać dość ciekawe misje (np. znów można przespać się z Liarą 😛 – jeśli w jedynce wybrało się właśnie ją – tak myślę). Jeśli nie mamy zamiaru tracić pieniędzy na dodatki, aż tak wiele też nie stracimy. Gra jest rozbudowana i ukończenie jej na 100% zajmie nam duuuużo czasu. Śmiem twierdzić, że gra jest dłuższa nawet od innych znakomitych RPG, jednak mimo wszystko trzeba nieco lubić kosmiczne klimaty.

Mass Effect 3 też ma mieć możliwość importu save’a. Cieszy mnie to, gdyż dalej będę mógł kontynuować historię. I szczerze nie mogę się jej doczekać. A Wy jakie macie odczucia?


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi:

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |