Grywam sobie #27 – The Off The Flight Simulator

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

takeofftheflightsimulator

Nie jestem jakimś wielkim fanem gier na urządzenia mobilne, jednak ten tytuł zainteresował mnie szczególnie. Mowa o The Off The Flight Simulator, symulatorze lotniczym na Androida oraz iOSa.

Symulator w smartfonie

Na rynku symulatorów lotniczych od lat panuje wielka posucha. Nie pojawia się nic nowego. Cały czas gra się na starym wysłużonym Microsoft Flight Simulator lub X-Plane. Można też pograć symulacyjne na darmowym FlighGear. Od kilkunastu dni jednak dostępna jest mobilna wersja symulatora lotniczego, przynajmniej według producenta o nazwie The Off The Flight Simulator.

Jak się ona sprawdza? Całkiem nieźle, ale do symulatora lotniczego mu daleko. Gra posiada całkiem rozbudowane tutoriale, w których bez problemu nauczymy się podstaw mobilnego pilotażu. Jednak tutaj w porównaniu do symulatorów PCtowych, nie możemy sobie wybrać każdej maszyny. Lepsze jednostki musimy sobie odblokować wykonując rożnego rodzaju misje. Sama symulacja jest bardzo uproszczona i ograniczona to regulacji sterów, ciągu, klap czy podwozia. To bardziej arcade’owa gierka, niż symulacja.

Grafika i teren

Graficznie gra wygląda bardzo przyzwoicie, oczywiście jak na urządzenia mobilne. Mamy do dyspozycji wiele kamer, również z kokpitu co jest wielkim plusem. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Grę testowałem na urządzeniu Asus ZenFone 6 z Androidem w wersji 5.0 i nie było z nią żadnych problemów.

Co do dostępnego terenu, misje ograniczały się do obrazów typowo „wyspiarskich”. Nie sprawdzałem jednak, jak daleko da się polecieć, więc w tej kwestii nie mogę się za bardzo wypowiedzieć.

Gra płatna z mikrotransakcjami

Tutaj to dla mnie zgrzyt. Skoro płacę za grę, dorzucanie do gry mikropłatności jest dla mnie takie nijakie. Ja rozumem, że ten model biznesowy się sprawdza, ale mnie jako gracza to po prostu irytuje. Skoro mamy już mikrotranskacje, grę sugerowałbym udostępniać za darmo.

Krótkie podsumowanie

Symulatorem bym tej gry nie nazwał. To prosta, przyjemna gra lotnicza, która oferuje nieco więcej opcji kontroli samolotu od typowych gier tego typu. Jest miła dla oka, fajnie się w nią grą, ale brak możliwości wyboru lotu oraz ograniczone mimo wszystko możliwości, nie dają w moim mniemaniu prawa, by nazywać tę grę symulatorem.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |