Grywam sobie #5 – Grand theft Auto IV – GTA IV

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Grand theft Auto – któż z Was nie zna tej znakomitej serii? Ostatnio miałem okazję nareszcie zagrać w ostatnią odsłonę GTA IV (bez dodatków DLC) i już teraz mogę powiedzieć, że ta gra jest świetna!

Pierwsze wrażenie po instalacji gry nie było najlepsze. Przede wszystkim brak polskiej wersji językowej (!) oraz nie najciekawsza z pozoru fabuła. Obie te „dolegliwości” bardzo szybko uleczyłem. Jak? Istnieje specjalna strona, która zawiera spolszczenie fanowskie do GTA IV. Co więcej, to spolszczenie jest w pełni profesjonalne! Twórcy odwalili kawał dobrej roboty, wydawca powinien im za to zapłacić. Spolszczenie do GTA IV można pobrać z tej strony: gtapolska.pl. Natomiast fabuła rozkręca się powoli. Na początku misję są proste i banalne, wprowadzają stopniowo gracza w świat gry. Im dalej gramy, tym coraz bardziej zaczyna nas wciągać, a później nie można się od niej oderwać.

GTA IV to jedna z najdłuższych współczesnych gier w jakie było mi dane zagrać. Gra jest całkowicie warta swojej ceny, gdyż ukończenie jej zajęło mi około tygodnia (zarywając około 5-6 godzin dziennie). Ponadto zawiera tryb multiplayer (tak, tym razem Rockstar sam go stworzył), w którym nie ma już pustych ulic. Nawet grając 1v1 w multi miasto tętni życiem, jeżdżą samochody, spacerują przechodnie, ściga nas policja itp.

Pierwszy raz nie spotkałem w GTA IV misji na czas. Bardzo mnie to cieszy, bowiem nienawidzę się spieszyć. Lubię grać spokojnie. Gra ma mnie relaksować, a nie wkurzać. Zatem to rozwiązanie uważam za plus.

Miasto jest ogromne, zajmuje mniej więcej tyle miejsca co całe San Andreas (wg mojej subiektywnej opinii). W późniejszym etapie gry częściej korzystałem z ofert taksówek niż samemu docierałem na miejsce, byleby tylko szybciej dotrzeć na miejsce – tak, dobrze myślicie – miasto jest tak wielkie, że czasami mamy aż dość tego jeżdżenia samemu i korzystamy z usług taksówki, która pozwala od razu przenieść się w dane miejsce. Oczywiście całe miasto nie jest dostępne od razu. Gra stopniowo odblokowuje nam kolejne wyspy z dzielnicami.

Graficznie gra stoi na wysokim poziomie, jednak jest niezoptymalizowana. Trzeba się nieźle „napocić” by odpowiednio skonfigurować możliwości gry do możliwości naszego komputera.

Pojazdów nie brakuje, jest ich cała masa: samochody, skutery, motory, łodzie, helikoptery. Brakuje jednak samolotów, czołgów oraz pociągów, które pamiętamy z San Andreas. Mamy za to metro, ale nie da się go uprowadzić – możemy nim tylko podróżować.

Podsumowując, GTA IV to pozycja niemal obowiązkowa dla każdego, pełnoletniego i zdrowego na umyśle fana serii. Jest warta swojej ceny :).


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi:

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |