Grywam sobie #6 – Alan Wake, Assassin’s Creed II oraz Wiedźmin 2: Edycja Rozszerzona

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Dawno nie rozpisywałem się na temat gier. Wiecie – studia, sesja, egzaminy. A grać trzeba to czasu na pisanie już nie wystarcza :). Teraz jednak mam nieco luzu więc wypowiem się na temat tych trzech produkcji wymienionych w tytule, w które ostatnio grałem.

Alan Wake

Po tej grze spodziewałem się dużo więcej możliwości interakcji – wiecie, coś w stylu cRPG z elementami tajemniczości. Tym czasem dostajemy grę akcji z elementami horroru i gdyby nie genialna fabuła ocena tej gry byłaby dużo niższa niż 7.5/10. Pełną recenzję napisałem tutaj i tam też odsyłam zainteresowanych. Co by nie było, gra jest naprawdę dobra, ale nie tego się po niej po prostu spodziewałem 🙂

Assassin’s Creed II

Assassin’s Creed II to dla mnie pierwsza część Zabójcy, w którą grałem. Ta gra jest świetna! Ma klimat, nasza postać jest wpleciona w autentyczne wydarzenia, no i poruszamy się po autentycznych miastach – co więcej, spotykamy nawet postacie historyczne jak Leonardo da Vinci. Wszystko to z perspektywy fikcyjnej już postaci, Ezio Auditore. Poza tym gra oferuje nam efektowne walki, wspinaczki po budynkach i częściowo otwarty świat (piszę częściowo gdyż często są momenty, które nas blokują, jednak są one sensownie wyjaśnione – stracenie synchronizacji). Świetna gra i z niecierpliwością czekam na trójkę! (No i szukam czasu na zagranie w jedynkę :P).

Wiedźmin 2: Edycja Rozszerzona

CD Projekt RED swoim gigantycznym patchem do edycji PC sprawił, że ponownie przeszedłem tę grę na wszelkie możliwe sposoby wyszukując zmian. Na pierwszy rzut oka rzuca się nowe intro oraz przerywniki między aktami, które sprawiają, że wreszcie widać podjęte przez nas decyzje. Jest także nowe zakończenie oraz po jednej nowej misji w Loc Muinne zarówno po stronie Rocha jak i po stronie Iorwetha. Pozostałe zmiany są subtelne i niewidoczne, jednak w trakcie gry zbiera się ich tyle, że stanowią pokaźną listę, a to oznacza, że developerzy z REDu się musieli naprawdę napracować, i to za darmo! Postawa firmy CD Projekt RED powinna być wzorem dla innych, ponieważ gracze firmę lubią i praktycznie wielu z nich kupi ich następną grę w ciemno.

To tyle, dziękuję za uwagę 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi:

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |