Grywam sobie #9 – Battlefield 3: Siły Pancerne (Armored Kill)

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Długo oczekiwany dodatek do Battlefielda 3 nareszcie jest dostępny dla graczy Premium. Miałem ogromne nadzieje związane z tym dodatkiem. Ostatecznie dodatek mi się podoba, jednak co do pewnych detali mam mieszane uczucia.

Zacznijmy od tego, że DLC „Siły Pancerne” to moim zdaniem najlepszym dodatek do BFa, który rozbudowuje go naprawdę konkretnie. Dodaje 4 nowe dość duże mapy (Góry Elbrus, Dolina Śmierci, Pustynia Bandar i Pancerna Tarcza) wraz z nowymi pojazdami oraz kilkoma innymi bajerami w postaci nowych wyzwań czy dogtagów. Jeśli chodzi o mapy, najbardziej podoba mi się mapka „Góry Elbrus” ze względu na zróżnicowany teren oraz największa mapa w grze, czyli „Pustynia Bandar”.

Otrzymując dodatek Siły Pancerne spodziewałem się, że na mapie będzie dziać się dużo, a sprzętu brakować nie będzie. Nie jest jednak tak różowo. Nie mogę przeboleć tego, jak mało sprzętu (tego pancernego) jest na niektórych mapach. Nazwa dodatku zobowiązuje, tymczasem sprzętu jest co prawda więcej niż w podstawce, ale nie na tyle, by chwalić się jego ilością. Z drugiej jednak strony, gdyby tego sprzętu było za dużo, nie miałby kto działać „pieszo”. Oczywiście wszystko zależy od mapy. Na największej mapie „Pustynia Bandar” dzieje się naprawdę dużo u trudno sobie wyobrazić, by miało być więcej sprzętu, ale już w przypadku mapy „Pancerna Tarcza”, która mogłaby sugerować jakieś pancerne starcia, czołgów bardzo brakuje. Jeśli nie zdążymy do czegoś wsiąść czeka nas długa wycieczka „z buta” przy okazji modląc się by nie dorwał nas snajper.

Poza tym na mapach dzieje się sporo, zwłaszcza przy pełnym serwerze i odpowiednio obsadzonym samolocie AC-130, który lata swobodnie nad mapą ostrzeliwując wyznaczone cele. Dlatego dzięki temu dodatkowi mogę nazwać aktualną część Battlefielda jedną z najlepszych gier naszych czasów.

Ogromne oczekiwania miałem do trybu Tank Superiority. Twórcy przedstawiali nam ten tryb niemal jak drugie World of Tanks. Liczyłem na to, że czołgów będzie bardzo wiele i będzie się działo. Zawiodłem się i to bardzo… . Celem tego trybu jest utrzymanie dominacji nad jednym punktem w centralnej części mapy. Problem w tym, że czołgów brakuje, bardzo brakuje (jeśli na serwerze jest 64 graczy). Jeśli nic nie złapaliśmy pozostaje udać się z granatnikiem do centralnego punktu i osłabiać czołgi wroga. Niestety w okolicy tego punktu jest też bardzo wielu snajperów co doszczętnie niszczy zabawę z tego pancernego trybu. Nie oto miało chodzić w tym trybie. Dla mnie to kompletny niewypał i osobiście czuję się oszukany przez twórców dodatku jeśli chodzi o ten tryb.

Gra posiada też kilka błędów. Zdarza się, że nie działają wszystkie dźwięki, co wymaga restartu gry i ponownego wczytania mapy. Drugi błąd to niezniszczalność niektórych obiektów, zwłaszcza płotku w pewnym miejscu, który przedziela autostradę w „Pustyni Bandar”. Kolejnym błędem jest to, że czasami gdy wyskakujemy z AC-130 okazuje się, że jesteśmy poza terenem mapy więc zaraz automatycznie giniemy. Poza tym więcej błędów nie dostrzegłem.

Podsumowując, dodatek jest duży i innowacyjny. Nie zrozumcie mnie źle, nie mogę nic zarzucić dodatkowi z punktu widzenia grywalności, bo gra się świetnie i wg mnie jest warty swojej ceny. Chodzi jednak o oczekiwania, które zostały wykreowane, a których moim zdaniem twórcy gry nie spełnili (mam na myśli tryb Tank Superiority). Jeśli oceniać miałbym obiektywną rozgrywkę i grywalność dałbym 9/10, jeśli jednak miałbym oceniać moje subiektywne spełnione oczekiwania, to dałbym tylko 7/10.

Plusy:
+ nowy ciekawe mapy
+ nowe pojazdy
+ sporo świeżości w rozgrywce
+ dużo się dzieje

Minusy:
– za mało pojazdów na niektórych mapach
– niedopracowany tryb Tank Superiority
– błędy z dźwiękiem

[AKTUALIZACJA 15.09.2012]
Po dłuższej rozgrywce zaktualizowałem nieco tekst o kilka detali by artykuł był bardziej miarodajny 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |