Jagged Alliance: Back in Action na PC – recenzja

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Jagged Alliance: Back in Action to według twórców remake starego dobrego Jagged Alliance 2. Jednak zmian jest sporo, są również uproszczenia. Mimo wszystko to bardzo wciągająca gra taktyczna! W Polsce grę wydała firma Techland razem z trzema dodatkami DLC: Desert, Jungle oraz Night.

Akcja Jagged Alliance: Back in Action ponownie dzieje się w fikcyjnym państwie Arulco, które rządzone jest przez dyktatorkę Deidranne. Głównym celem gry jest obalenie rządów dyktatorki. Do tego zadania do dyspozycji dostajemy odpowiednią listę najemników oraz gotówkę, za którą możemy ich wynająć.

Nowością jest w pełni trójwymiarowa grafika, dzięki której możemy oglądać akcję gry z dowolnej perspektywy, choć praca kamery mogła by być lepsza. Chodzi mi o sytuację, w której robimy zbliżenie, a kamera nie chce „zejść” do samej ziemi tylko unosi się nad postaciami przez co nie zawsze widać naszych wojaków. Gracz musi ręcznie się oddalić by oglądać pole działań. Standardowy widok gry to głównie widok jak w rasowym RTSie.

W Jagged Alliance: Back in Action zrezygnowano z turowego przebiegu rozgrywki, a zastąpiono go aktywną pauzą. Oznacza to, że tym razem akcja dzieje się w czasie rzeczywistym jednak w każdej chwili możemy zatrzymać grę i wydać nowe rozkazy. Wiele działań najemników można uzależnić od działań innych dzięki czemu można zaplanować wszystko z góry, a potem tylko obserwować bitwę.

Nowością jest również brak mgły wojny co oznacza, że od razu wiemy gdzie są wszyscy przeciwnicy na mapie. Mapy są dużo większe niż w poprzedniej części wydanej około 13 lat temu, podzielona jest ona na sektory, w których aktualnie dzieje się akcja.

Sztuczna inteligencja przeciwników nie jest niestety na najwyższym poziomie, czasami potrafią nas zaskoczyć jednak dużo częściej pchają nam się prosto pod lufę, przez co gra może nie jest zbyt wymagająca, co o dziwo jest jej atutem. W Jagged Alliance: Back in Action po prostu gra się bardzo przyjemnie.

Jagged Alliance: Back in Action to solidna gra, z ciekawymi zmianami oraz dużo łatwiejszą rozgrywką niż w poprzedniku. Użycie nazwy „remake Jagged Alliance 2” jest nie na miejscu gdyż zmian jest po prostu zbyt wiele. Można rzec, że to nie jest odświeżenie, ale po prostu inna gra opartą o Jagged Alliance 2 co czyni ją… ciekawszą! Być może twórcy właśnie zbudowali sobie solidne podstawy do wydania Jagged Alliance 3, którego tak wielu fanów serii oczekuje od lat.

Moja ocena: 7/10


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |