Jak łatwo wypełnić i rozliczyć swój PIT?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Wypełnienie i rozliczenie PITu sprawia wielu osobom trudności, zresztą nic w tym dziwnego, skoro żadna szkoła mnie osobiście tego nie nauczyła. Część z Was albo oddaje tę pracę księgowej, albo próbuje się sama tego nauczyć. Chcę pokazać Ci dziś stronkę, na której można to zrobić łatwiej, przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Ta stronka to www.pitroczny.pl. Na dzień dobry mówię od razu – to nie jest notka sponsorowana, nie otrzymałem żadnej korzyści wspominając o tej stronie. Najzwyczajniej w świecie z niej skorzystałem, było to dla mnie łatwe i chcę się z Wami tą wiedzą podzielić.

W moim przypadku musiałem wypełnić PIT 36 (ze względu na prowadzenie działalności gospodarczej). Był to mój pierwszy PIT i nie ukrywam, że na początku byłem przerażony. Na szczęście na stronie jest wygodny kreator, który „za rączkę” krok po kroku mnie przeprowadził przez cały proces wypełniania PITu. Na sam koniec mogłem wydrukować sobie PDF i gotowe – można zanieść do urzędu.

Serwis chwali się tym, że jak ktoś ma konto w iFirma (taka księgowość internetowa, pisałem o tym tutaj) to system zaimportuje dane automatycznie. No cóż, mi jakoś nie zaimportowało, bo wszystko musiałem wklepać ręcznie, ale mniejsza z tym 🙂

No i to tyle, mam nadzieję, że Ci się ta wiedza przyda. Na dzień pisania notki wypełnianie PITu przez wspominaną stronę w celach użytku osobistego jest bezpłatne. Powodzenia!


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |