Jak przyspieszyć Androida bez roota

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

android

Android wbrew pozorom jest całkiem fajnym systemem. Jego przeciwnicy zarzucają mu jednak często, że system ten szybko traci na swojej płynności. Jest w tym ziarnko prawdy, na szczęście można sobie łatwo z tym problemem poradzić. Wystarczy wyłączyć wbudowane aplikacje jak Google+, Gmail, Hangouts i inne. I tak, da się to zrobić bez roota 🙂

Dlaczego smartfon z Androidem zwalnia?

Google niestety sam szkodzi swojemu systemowi. Z moich subiektywnych obserwacji wynika, że preinstalowane przez Google aplikacje najmocniej zamulają całe urządzenie. Jak to się dzieje? Przedstawię Wam na przykładzie.

Całkiem niedawno zakupiłem sobie phablet Asus ZenFone 6, który posiada 2GB pamięci RAM. Na początku pamięć operacyjna wykorzystywana przez aplikacje nie przekraczała 1GB. Wystarczyło jednak zaczekać, aż domyślne aplikacje, których bez roota nie da się usunąć, się zaktualizują (czyli waśnie wspominanie Google+, Gmail, Hangouts, a także Dysk Google i inne). Co aktualizacja, aplikacje te były coraz cięższe, na tyle, że w ciągu 14 dni zajmowana pamięć przekraczała już 1,5 GB. Mocno się poirytowałem, na szczęście znalazłem rozwiązanie, z którym się teraz chętnie podzielę.

Jak przyspieszyć?

Aplikacji usunąć nie mogłem, ale mogłem je wyłączyć, w taki sposób, że całkowicie zniknęły z listy aplikacji. Nie ma ich już także w pozycjach do aktualizacji.

By wyłączyć aplikację wykonaj poniższe kroki:

  • upewnij się, że Sklep Play ma wyłączone automatycznie aktualizacje, to ważne;
  • gdy automatycznie aktualizacje są wyłączone, wejdź w Ustawienia/Zarządzanie aplikacjami;
  • odszukaj daną aplikację np. Google+. Jeśli aplikacja zdążyła się zaktualizować, wcześniej zamiast przycisku „Wyłącz”, będzie przycisk „Odinstaluj aktualizację”. Zatem najpierw odinstalowujemy aktualizacje;
  • następnie ponownie wchodzimy w daną aplikację i tym razem powinien już znajdować się tam przycisk Wyłącz;
  • tadam, apka wyłączona, nie powinna się więcej naprzykrzać;

Wyłączone aplikacje da się później ponownie włączyć, również w Zarządzanie aplikacjami. W moim przypadku utworzyła się tam osobna zakładka „Wyłączone”. W przypadku mojej narzeczonej, wyłączone apki miała po prostu na samym dole listy. Co telefon, może być nieco inaczej.

PS. uważajcie też co wyłączacie, tak byście nie wyłączyli przez przypadek jakiejś ważnej usługi systemu 🙂

Mam nadzieję, że pomogłem, udanej optymalizacji!


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!




Tagi: , , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 



© 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |