Planowanie budżetu domowego – program

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Planowanie domowego budżetu to wcale nie musi być coś łatwego, zwłaszcza, jeśli wydatków mamy sporo, a i domowników do utrzymania nie brakuje. Z pomocą przychodzą nam narzędzia XXI wieku, czyli programy komputerowe wspomagające zarządzanie domowymi finansami.

Organizery finansowe, bo o nich mowa umożliwiają łatwe zarządzanie domowym budżetem wielu osobom w rodzinie co ułatwia nam oszczędzanie pieniędzy. Może to nie to samo co lokata, ale też może przynieść ciekawe efekty.

Przy okazji przeczytaj mój post o nowej lokacie 5% na 3 miesiące, warto skorzystać jeśli masz jakieś wolne środki 🙂

Ale wracamy do programów komputerów. Jest kilka niezłych programów, ja jednak preferuję jeden – HomeBank.

HomeBank istnieje już dość długo, jest całkowicie bezpłatny i współpracuje z wieloma systemami (w tym Windows czy Linux). Program umożliwia zakładanie kont każdemu domownikowi osobno, dzięki czemu nie robi się bałagan. Każdy użytkownik może dodawać swoje wydatki (np. paliwo, opłaty, zakupy, edukacja itp.) oraz przychody i w razie konieczności generować przejrzyste raporty z wykresami. Transakcje da się układać w kategorie oraz można nadawać im etykiety. Możemy także nakładać miesięczne limity na wydatki.

Dane programu da się oczywiście eksportować i importować, więc przenoszenie ich między komputerami nie powinno sprawiać problemów.

Program występuje również w polskiej wersji językowej. Można go pobrać z oficjalnej strony producenta.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

PartnerzyO blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2021 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |