Jak zmienić aplikację domyślną w Androidzie?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Korzystając z Androida od czasu do czasu zapewne spotkaliście się z sytuacją, w której musieliście wybrać aplikację domyślną np. do otworzenia danej strony internetowej, czy odtworzenia danego pliku dźwiękowego. A co w sytuacji, jeśli chcemy zmienić aplikację domyślną? Czy da się zmienić aplikację domyślną w Android? No pewnie, że się da, inaczej nie byłoby tego artykułu 🙂

Przejdźmy zatem do rzeczy. W moim przypadku (Android Jelly Bean, choć myślę, że sposób jest dość uniwersalny dla wszystkich wersji) jest to wejście w Ustawienia systemowe, następnie odszukujemy pozycję Aplikacje i przechodzimy do pierwszej zakładki Pobrane.

W moim przypadku posiadam dwie przeglądarki internetowe: Opera oraz Dolphin Browser. Załóżmy, że chcę znów mieć możliwość wyboru domyślnej przeglądarki. Aktualnie domyślną przeglądarką jest Dolphin Browser, zatem odnajduję ją na liście aplikacji, „tapam” na nią by wejść w jej właściwości, i na dole odnajduję przycisk Wyczyść domyślne. Tym oto sposobem wyczyściliśmy ustawienia domyślne, zadanie wykonane 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi:

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2021 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |