Jak znaleźć najtańszy kantor internetowy?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

waluty

Kantorów internetowych w ostatnich latach namnożyło się dziesiątki, natomiast sam kurs walut jest bardzo zmienny przez co trudno jest określić, który z kantorów w danym momencie ma najlepszy kurs. Na szczęście istnieje coś takiego jak porównywarka kantorów internetowych.

Porównywanie walut kantorów

Jedną z takich porównywarek jest qspread.pl. Porównywarka zbiera w jednym miejscu średnie kursy wielu kantorów internetowych i prezentuje je w wygodnej formie w postaci tabel i wykresów. Co istotne, porównywarka ta zbiera kursy mniej więcej w godzinach pracy kantorów przez co kursy w miarę dobrze oddają faktyczne ceny w kantorach internetowych. Na plus należy też dodać to, że w ta porównywarka pobiera kursy z ogólnodostępnych tabel danych kantorów bez uwzględniania ich cen promocyjnych przez co kursy nie powinny być przekłamane.

Należy brać jednak pod uwagę, że qspread.pl może nie posiadać wszystkich ofert kantorów internetowych, więc może się tak zdarzyć, że niższą cenę może zaoferować zupełnie inny kantor. Mimo wszystko warto sobie sprawdzić co jakiś średni kurs z kantorów internetowych.

Określanie wartości waluty

Ja osobiście porównywarkę walut traktuję również informacyjnie. Kursy walut NBP nie są dość miarodajne, ponieważ kantory i tak narzucają swoją marżę. A tak wystarczy, że zerknę na porównywarkę i jednym spojrzeniem widzę co dzieje się na rynku w danej walucie po cenach, w których rzeczywiście przyjdzie mi zapłacić. Jak dla mnie całkiem fajna sprawa.

Pomoc przy decyzjach inwestorskich?

Choć qspread.pl ładnie prezentuje nam to co się dzieje z daną walutą, to jednak osobiście nie polecam się na tym wzorować przy decyzjach inwestycyjnych. Porównywarka kantorów internetowych ma za zadanie przede wszystkich pomóc nam znaleźć najlepszy dla nas w danym momencie kantor internetowy. Nie jest to narzędzie dla osób, które prowadzą działania inwestycyjne np. na rynkach typu Forex.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |