Karta internetowa – ciekawa alternatywa dla płatności w sieci

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Zakupy w sieci są coraz bardziej popularne. Co jednak zrobić w przypadku, gdy trzeba podać numer karty kredytowej, którego podawać wcale nie chcemy ze względów bezpieczeństwa lub najzwyklej w świecie nie posiadamy takiej karty? Z pomocą przychodzą wirtualne internetowe karty pre-paid.

Internetowe karty pre-paid to tzw. elektroniczne portmonetki. Zasada działania jest prosta – kartę doładowujemy przelewając na nią pieniądze i to tyle. Ostatnio zakładałem taką kartę w BZ WBK w celu możliwości płacenia nią za aplikacje w Google Play (dawny Android Market).

Kartę internetową oferuje wiele banków. Ja jednak skupię się na opisiu założenia takiej karty w BZ WBK. Procedura rejestracji jest banalna, a samej karty można używać już chwilę po jej rejestracji. Warto dodać, że nie ma tutaj żadnych umów, a sama karta jest darmowa.

Jednak są również pewne opłaty (nie ukrywajmy, bank też musi zarabiać). Na szczęście w momencie pisania tego postu są one naprawdę niskie. W moim przypadku w trakcie przelewania pieniędzy na kartę pobrano mi opłatę 1zł za założenie karty oraz 1zł za przelew. Przy następnych przelewach pobierało mi już tylko 1zł za doładowanie. Więcej opłat się nie doszukałem. Taka karta internetowa jest ważna przez 2 lata. Sama karta jest generowana w dokumencie PDF wraz z podstawowymi danymi tej karty (wygląda tak, jakbyśmy zeskanowali prawdziwą kartę), natomiast kod CCV2 jest przesyłany SMSem. Należy go zapisać w bezpiecznym miejscu gdyż będzie on nam potrzebny przy potwierdzaniu płatności.

Karta jest o tyle bezpieczna, że w przypadku kradzieży danych nie stracimy więcej niż jest na niej doładowania. Ja osobiście doładowuje ją taką kwotą jaką aktualnie chcę wydać (plus 1zł, który bank nam odciągnie od przelewu).

By założyć taką kartę wszedłem na stronę banku tutaj. Jako kartę wybrałem „Karta internetowa”, natomiast na pytanie „Czy posiadasz internetową kartę plastikową lub w postaci dokumentu PDF?” odpowiedziałem „Nie”. W następnym kroku podałem swoje dane. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na podanie poprawnego adresu e-mail oraz numeru telefonu, na który przyjdzie SMS z kodem. Na koniec pozostanie sprawdzenie danych i już. Karta zostaje wygenerowana niemal natychmiast, a po chwili przychodzi SMS od banku z kodem CCV2. Teraz wystarczy kartę doładować i już można wykonywać zakupy w sieci.

Procedura jest banalna, koszty są niskie (przynajmniej w momencie pisania tego postu), więc jest to dla mnie świetna metoda płatności. Wiem, że artykuł może brzmieć jak tekst sponsorowany, jednak zapewniam że tak nie jest. Po prostu zakładałem kartę w tym banku i dlatego właśnie ten bank opisałem. Mam nadzieję, że artykuł okazał się przydatny 🙂

Do następnego!


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |