Kolonia – gamescom 2012 już za nami

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Niemieckie targi gamescom już za nami. Czas na chwilę refleksji i odpoczynku po tej szalonej (jak dla mnie) wyprawie

Nasz wyjazd był o tyle szalony, że tak naprawdę nie wiedzieliśmy czy dojedziemy, a tym bardziej wrócimy ze względu na wyeksploatowane już auto i 12 godzin jazdy w jedną stronę w upale. Żebyśmy się nie nudzili padła nam nawigacja, ale na szczęście uratowały nas mapki z Google Maps, które na wszelki wypadek sobie wydrukowałem. Dalszych problemów nie było i w obie strony dojechaliśmy jak trzeba.

Jeśli wyprawa interesuje Was w sensie redakcyjnym, to wszystkie nasze materiały znajdziecie tutaj: GAMESCOM 2012.

Ja skupię się nieco bardziej na aspekcie osobistym. Nie samymi targami człowiek żyje, więc później był czas na zwiedzanie samego miasta. A Kolonia ma co pokazać.

Charakterystycznym punktem miasta jest oczywiście archikatedra. Jest to idealny punkt orientacyjny, ponieważ całe centrum skupia się w okolicach tego pięknego budynku. Za nim jest już tylko rzeka i hale targowe.


Fot. Arkadiusz „Arey” Dwojak


Fot. Marcin „Filek” Romanowicz
(na zdjęciu od lewej: nasz kierowca Driver, oraz fotografowie Berciuch oraz Arey)

Rzeka w trakcie zapadania wzroku wygląda rewelacyjnie, zobaczcie:


Fot. Beata „Berciuch” Bandyga

Po mieście poruszają się tzw. U-bahn. Jest to połączenie tramwaju i metra. Wygląda to jak dwa połączone ze sobą tramwaje, które jeżdżą sobie po mieście, ale w pewnym momencie zjeżdżają pod ziemię i już są metrem. Dzięki temu ich ruch jest płynny. Szkoda, że w Polsce się tego nie stosuje. Budowa metra jest zbyt kosztowna, natomiast budowa fragmentów tuneli już mniej, a zupełnie upłynnia ruch. Rozwiązanie to musi działać, ponieważ żadnych korków nie widziałem.

Żałuję, że mamy tak mało bardziej prywatnych zdjęć z miasta, jednak uwierzcie, po tylu godzinach jazdy, a później całodniowym zwiedzaniu hal wystawowych człowiekowi już się niczego nie chciało :P. Z tego miejsca serdecznie chcę podziękować mojej ekipie za tę niezapomnianą przygodę! 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |