Księgowość internetowa. Czy warto?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Księgowość internetowa to nic innego jak książka przychodów i rozchodów prowadzona za pomocą specjalnego serwisu internetowego. W Polsce jest takich coraz więcej natomiast ja polecę Wam 2 systemy, z którymi miałem styczność.

Dlaczego warto zainteresować się księgowością internetową? Bo jest tania. Średni koszt korzystania z takiego systemu to 30-50 zł netto miesięcznie. To taniej niż wynajmowanie biura rachunkowego czy zatrudnianie księgowej. I na własnej skórze przekonałem się, że nawet taki laik jak ja potrafi poradzić sobie w owym systemie, ponieważ są intuicyjne oraz często oferują pomoc żywego człowieka za pomocą chatu.

Systemy, które zwróciły moją szczególną uwagę to iFirma.pl oraz wFirma.pl. Funkcjonalnie oferują mniej więcej to samo, a cenowo też stoją bardzo podobnie. Wybrałem jednak iFirmę bo… po prostu łatwiej było mi się odnaleźć w jej panelu administracyjnym. A panele ich można sprawdzić zawsze, wystarczy wpisać w Google „ifirma demo” albo „wfirma demo”. Nie podaję linków, ponieważ systemy te ciągle się rozwijają i nie chcę mieć sytuacji, że muszę te linki aktualizować.

A jak wygląda prowadzenie samej księgowości? Wystarczy w odpowiednie zakładki wpisywać odpowiednie dane. Czyli np. kupiłem towar na sprzedaż to wprowadzam go do zakładki „Zakup towaru handlowego”. Sprzedałem usługę, to klikam na wystaw fakturę, wprowadzam cenę, ilość, dane kontrahenta i już gotowe. To naprawdę jest proste, a system sam zadba o to by w Książce Przychodów i Rozchodów wrzuciło się co trzeba w odpowiednie rubryki. System również potrafi generować deklaracje ZUSowskie, VAT oraz PIT5. Krótko mówiąc, nie muszę wiele wiedzieć, wystarczy, że wiem gdzie co wpisać.

A jak dostosowanie systemów do aktualnych przepisów prawa? Z tym też nie ma problemu. Właściciele takich usług dbają o to, by wszystko było zgodne z przepisami, bo jedno potknięcie i stracą wielu klientów.

No dobra dobra, a co na to sam Urząd Skarbowy? Cóż… bez problemów! Z systemu wszystkie dane mogę sobie wydrukować i przedłożyć Urzędowi Skarbowemu, zresztą miałem już kontrolę i wszystko było w porządku 🙂

W krótkim podsumowaniu polecam zapoznać się z takimi systemami. Wiele z nich oferuje darmowe testy przez jakiś okres. Trochę nauki i prostą działalność można samemu ogarnąć.

Jako ciekawostkę już mniej księgową, ale nadal przydatną firmie polecam także zapoznać się z systemami CRM Online jak np. CRMCube.pl. Często bywają bezpłatne a umożliwiają np. wystawianie faktur. O systemach CRM przeczytasz tutaj.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |