Kurs PHP – planowany zakres kursu

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Po kursie HTML najwyższy czas rozpocząć z Wami bardzo prosty podstawowy kurs PHP. Takich kursów jest całe mnóstwo również w języku polskim. My jednak skupimy się na zrobieniu czegoś działającego, bardziej praktycznego.

PHP zajmuję się od 2004 roku, dlatego spróbuję Wam wytłumaczyć podstawy w możliwie najprostszy sposób używając „czystego PHP” bez dodatkowych frameworków i ułatwiaczy, przynajmniej na razie. Oczekuję, że dodatkowych informacji sami będziecie szukać, jeśli ten kurs Was wciągnie. Natomiast jeżeli forma Wam się spodoba, możemy w przyszłości poruszyć tematy bardziej zaawansowane.

Celem tego kursu będzie wyposażenie strony internetowej w formularz ankietę, w której odwiedzający będą mogli zostawić opinię na temat naszej strony. Opinie te będziemy wyświetlać na stronie od najnowszej do najstarszej.

Będziemy pracować pod systemem Windows. Oto proponowany rozkład kursu:

  1. XAMPP – instalujemy serwer WWW i uruchamiamy pierwszy skrypt
  2. Formularze i ich przetwarzanie w ogóle
  3. Zapisywanie danych z formularza do pliku tekstowego
  4. Obsługa emotikonek
  5. Dodajemy autocenzurę np. wulgaryzmów
  6. Informacje o bezpieczeństwie

Wykonując taki zakres poznacie m.in. jak działają zmienne, jak wykonuje się operacje na plikach, jak zrobić coś co od razu działa. Jak złapiecie bakcyla, dajcie znać – być może zrobimy coś większego 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

PartnerzyO blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2019 Marcin Romanowicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |