Kurs PHP – planowany zakres kursu

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Po kursie HTML najwyższy czas rozpocząć z Wami bardzo prosty podstawowy kurs PHP. Takich kursów jest całe mnóstwo również w języku polskim. My jednak skupimy się na zrobieniu czegoś działającego, bardziej praktycznego.

PHP zajmuję się od 2004 roku, dlatego spróbuję Wam wytłumaczyć podstawy w możliwie najprostszy sposób używając „czystego PHP” bez dodatkowych frameworków i ułatwiaczy, przynajmniej na razie. Oczekuję, że dodatkowych informacji sami będziecie szukać, jeśli ten kurs Was wciągnie. Natomiast jeżeli forma Wam się spodoba, możemy w przyszłości poruszyć tematy bardziej zaawansowane.

Będziemy pracować pod systemem Windows. Oto proponowany rozkład kursu:

  1. XAMPP – instalujemy serwer WWW i uruchamiamy pierwszy skrypt
  2. Formularze i ich przetwarzanie w ogóle
  3. Zapisywanie danych z formularza do pliku tekstowego
  4. Tablice

Wykonując taki zakres poznacie m.in. jak działają zmienne, jak wykonuje się operacje na plikach, jak zrobić coś co od razu działa. Jak złapiecie bakcyla, dajcie znać – być może zrobimy coś większego 🙂

EDIT: zmieniłem nieco zakres kursu. Mam nadzieję, że Wam się spodoba 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |