Masz nowe auto? Dobrze zadbać o dodatkowy GPS

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

mapa

Choć można spotkać modele, które posiadają odbiornik GPS, czasem warto zadbać o dodatkowy ukryty odbiornik, zwłaszcza jeśli wozimy się nowym autem. Może to pomóc w znalezieniu auta w przypadku kradzieży.

Do tego wpisu skłoniła mnie kradzież samochodu mojego kolegi spod samego budynku w centrum miasta w biały dzień. Żeby tego było mało, kradzież nastąpiła pod okiem kamery. Alarm? Owszem włączył się, ale powiedzmy sobie szczerze, kto na to zwraca uwagę? Obserwując nagranie z monitoringu, zakapturzony złodziej wsiadł do auta bez większego problemu, pogrzebał coś pod kierownicą, i odjechał. Cała akcja trwała może 2 minuty.

Dodatkowy GPS

Jeśli nasz wóz posiada już moduł GPS warto zadbać o dodatkowy ukryty moduł. Złodzieje, którzy „atakują” nasze auto z reguły są przygotowani na to jak obejść fabryczne zabezpieczenia. Zatem dodatkowy moduł GPS może istotnie wpłynąć na skuteczność poszukiwania samochodu przez policję.

A może smartfon?

Za dodatkowy moduł GPS może także posłużyć niepotrzebny smartfon. Problem w tym, że nie każde urządzenie ma na tyle silny odbiornik by przebić się np. z ukrytego schowka. Dlatego osobiście wybrałbym dedykowaną pluskwę do takich akcji.

GPS może pomóc, ale nie na 100%

Dodatkowy moduł GPS może podnieść poziom wykrywalności naszej zguby, ale nie daje też 100% pewności, że tak się stanie. Po pierwsze, zawsze może paść zasilanie lub urządzenie może po prostu się zepsuć. Po drugie odbiornik może być za słaby by poradzić sobie z obiorem sygnału. Dlatego jeśli osobiście zdecydowałbym się na taki zakup kupowałbym przez zaufany sklep internetowy z bardzo prostego powodu – łatwiej o ewentualny zwrot i zamianę urządzenia na inne z lepszym odbiornikiem. Jeśli kogoś to interesuje, ja kupuję w eport2000.pl ze względu na to, że nie robią problemów ze zwrotami, choć nie zawsze są najtańsi. Można też poszukać sprawdzonego sklepu stacjonarnego i umówić się, że w przypadku gdy sygnał będzie za słaby dokonać zwrotu.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |