Materialize – świetny framework CSS w duchu Material Design

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

materialize

Jakiś czas temu opisywałem Wam jak korzystać z bardzo popularnego frameworka CSS jakim jest Bootstrap. Tym razem chciałbym przedstawić Wam inny framework tego typu, który stworzony jest według stylu Material Design.

Materialize – jak zacząć?

Jeśli pracowaliście już z Bootstrapem przesiadka będzie niemal bezbolesna. Jeśli jednak pierwszy raz spotykacie się z tego typu zagadnieniem zapoznajcie się z moim małym kursem Boostrapa, który znajdziecie w dziale Dev. Naprawdę warto.

Rozpoczęcie pracy z Materialize jest niemal tak samo proste jak z Boostrapem. W tym celu zajrzyjcie na stronę materializecss.com i w zakładce po lewej wybierzcie Getting Started. Jak widać, najszybszym sposobem jest po prostu doklejenie kilku linijek kodu do strony lub można pobrać także całą paczkę i umieścić ją na serwerze.

Do czego warto użyć Materialize?

Materialize jest oparty o Material Design, który jest głównym motywem systemu Android. Frameworka tego można użyc np. do tworzenia serwisów, które mają być dedykowane również dla urządzeń mobilnych. Dzięki temu stworzycie stronę internetową, która wygląda jak jedna wielka aplikacja dla Androida. Na stronie projektu w zakładce JavaScript oraz Mobile znajdziecie inne bajery, które przybliżą Waszą stronę do typowej aplikacji na Androida nawet pod kątem samego działania. Warto także zobczyć gotowe serwisy oparte o Materialize, które znajdziecie w zakładce Showcase.

Mnie się podoba, a Wam? 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |