MP3 do lamusa? Streaming muzyki coraz popularniejszy

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

spotify

Jeszcze parę lat temu trudno można było wyobrazić sobie sytuację, w której internauci płacą za słuchanie muzyki, podczas gdy tradycyjnych mp3 w sieci jest pełno (pomijając już kwestię ich legalności). Jednak usługi takie jak Spotify czy Deezer udowodniły, że można oraz, że chcemy za to płacić.

MP3 był rewolucją

Gdy pojawił się format MP3 była to swego rodzaju rewolucja. Pliki muzyczne w stosunkowo małej wielkości i przyzwoitej jakości praktycznie stały się podstawowym formatem muzyki na naszych urządzeniach. Teraz przeżywamy popularyzację usług streamingowych, które pozwalają nam słuchać praktycznie dowolnej muzyki bez konieczności odpalania płyt CD czy przechowywania MP3.

Streaming dla każdego

Jedną z najpopularniejszych usług streamingu muzyki jest Spotify. Usługa oferuje możliwość słuchania muzyki przez Internet zarówno na smartfonach jak i na komputerach. Co ciekawe, można go używać także za darmo w zamian za odsłuchanie reklam co jakiś czas, nieco słabszą jakość dźwięku i ograniczenia w ilościach pominięć utworów. Natomiast opcje płatne są stosunkowo tanie i dostosowane do polskich realiów. Zresztą, sam się przestawiłem na tę usługę.

Niektórzy z Was stwierdzą pewnie, po co słuchać muzyki przez tego rodzaju aplikacje, skoro można odpalić sobie YouTube i też znaleźć tam legalnie udostępnioną komercyjną treść. To prawda, jednak gdy weźmiemy pod uwagę to, że mobilny dostęp do Internetu np. w smartfonach z reguły ma limit transferu sprawa nie już taka prosta. Transfer ten YouTube potrafi „zjeść” naprawdę szybko.

Kolejny punkt dla streamingu. Często borykam się z problemem, że posłuchałbym czegoś, ale nie wiem czego. Spotify potrafi mi sam zaproponować muzykę i „uczyć się” mojego gustu. Często odkrywam wtedy zupełnie nowe fajne kawałki.

Jaką usługę wybrać?

Usługodawców świadczących streaming muzyki, którzy posiadają sporo bazę utworów jest kilku. Jeden z nich to wspomniany Spotify, ale są także inni np. Deezer, który może być fajną alternatywą dla Spotify albo Google Muzyka. Każda z usług charakteryzuje się nieco innymi możliwościami, ale cel jest ten sam – słuchanie muzyki online. Wiele z nich oferuje darmowe okresy testowe, które umożliwiają przetestowanie usługi.

Podsumowanie

Streaming muzyki jest coraz popularniejszy także w naszym kraju i jeśli słuchacie dużo muzyki uważam, że warto wypróbować jak to działa. Jak dla mnie, świetna sprawa – poznaję nową muzykę i mogę jej słuchać wszędzie gdzie mam dostęp do sieci.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2021 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |