Papugaria – fajne czy niebezpieczne miejsce?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Kilka dni temu postanowiłem odwiedzin papugarnię. Miejsce ciekawe, pełne egzotycznych ptaków. Pytanie jednak czy jest to miejsce bezpiecznie? I mam tu na myśli także bezpieczeństwo dorosłych.

Krótko o zasadach

Przed wejściem powinniście zostać poinstruowani jak należy się ubrać by papugi czegoś nie zniszczyły. Zatem wszelka biżuteria (kolczyki, zawieszki itd.), a nawet okulary powinniśmy zdjąć i zostawić np. w recepcji. Dlaczego? Papugi zwyczajnie mogą chcieć to sobie zabrać i zwyczajnie mogą coś uszkodzić. I teraz ważne, jeśli macie pieprzyki, wszelkie zmiany na skórze powinniście zakleić je np. plastrem, ponieważ papugi też to interesuje.

Czy papugi są agresywne?

Generalnie nie, choć potrafią dotkliwie dziobnąć jeśli np. spróbujesz je z siebie zdjąć wbrew ich woli. Zaobserwowałem natomiast dwie interesujące sytuacje podczas tego pobytu. Jednego Pana upodobały sobie 2 papugi, które chodziły mu po ramieniu i ciągnęły go za włoski na szyi. Jedna z nich dziobnęła go do krwi. Pewna Pani też nie miała dużo szczęścia, bowiem ona także została dziobnięta do krwi, gdy papuga znalazła pieprzyk w okolicach łokcia. Także osobiście trudno mi powiedzieć coś na temat ich agresji. Raczej to był przypadek… .

Czy papugi przenoszą choroby?

I tego właśnie nie wiem. W momencie kiedy zobaczyłem osoby dziobnięte do krwi zacząłem się zastawiać – a co gdyby 5 minut wcześniej ta sama papuga dziobnęła kogoś do krwi zarażonego wirusem HIV? Jaka jest szansa, że ktoś mógłby zostać potencjalnie zarażony? Tego nie wiem i trochę się obawiam o bezpieczeństwo takich miejsc. Jeśli jest tu ktoś, kto zna się na tym bardziej, miło będzie jak zostawi komentarz 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |