PayPal hipokrytą. Uważaj na nową funkcjonalność! [UPDATE #2]

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

haslo

Konto PayPal można doładować na kilka sposobów. Jednym z nich są tzw. przelewy błyskawiczne. PayPal nawiązał współpracę z firmą Trustly, która do wykonania przelewu żąda naszego loginu i hasła do banku.

Wiele się pisze na temat bezpieczeństwa. Zarówno banki jaki sam PayPal podkreślają by nikomu nie udostępniać swoich danych do konta. A tu taka niespodzianka – chcesz doładować konto PayPal w sposób błyskawiczny? Musisz podać swoje dane logowania do banku. Czysta hipokryzja

Możliwe konsekwencje

Przede wszystkim należy pamiętać, że podawanie swoich danych bankowych osobom trzecim może naruszać umowy z bankami, co ostatecznie może skutkować tym, że gdy coś się stanie, będziemy mieć związane ręce. Należy pamiętać także, że nie ma czegoś takiego jak 100% bezpieczny system informatyczny. Nie ufam nikomu, a tym bardziej jakiejś obcej firmie, która żąda podania swoich danych. PayPal swoją praktyką niweczy starania edukacyjne wielu instytucji, które od lat podkreślają, że takich danych po prostu się nie podaje, a każdą pozabankową stronę, która tego wymaga należy traktować jako oszustwo.

Pamiętajcie także, że udostępniając komukolwiek swoje dane bankowe udostępniacie także sporo informacji osobistych, takie jak adres, historia transakcji, kwoty itd. i nie mamy 100% pewności, że ktoś tych danych nie użyje.

Używajcie innych metod

PayPal umożliwia także inne sposoby doładowania. Można to zrobić przelewem tradycyjnym (co trwa dłużej, ale jest zdecydowanie bezpieczniejsze). Można także podpiąć swoją kartę płatniczą. Ja do PayPala mam podpiętą kartę internetową, którą doładowuję samodzielnie w zależności od potrzeb na kwotę jaką aktualnie potrzebuję. Polecam zapoznać się z artykułem na temat kart internetowych.

Banki już zaczęły reagować?

Na chwilę obecną na podstawie informacji z serwisu zaufanatrzeciastrona.pl wiadomo, że bank PKO BP oraz mBank przestały działać podczas próby wykonania transakcji przez Trustly. Jeśli to działanie celowe, trzeba przyznać, że reakcja banków jest całkiem szybka. Dodatkowo bank PKO BP umieścił na swojej stronie informację ostrzegawczą informującą, by nie podawać nigdzie swoich danych do logowania, i choć nie wspomina tam bezpośrednio o Trustly, informacja ta zgrywa się w czasie. Poniżej screen:

pko-informacja

Podsumowując, zdecydowanie nie zalecam korzystać z nowej funkcji szybkiego doładowywania konta PayPala. Żądanie podania danych bankowych jest niedorzeczne. Konto PayPala lepiej doładować zwykłym przelew lub ewentualnie zintegrować go z kartą płatniczą.

Aktualizacja 01.06.2016

Według najnowszych informacji PayPal się ugiął i dla Polski stopniowo przywraca „normalne” błyskawiczne doładowania przy współpracy z Trustly oraz DotPay. Szczegóły niebawem.

Aktualizacja 02.06.2016

A oto szczegóły: klik.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |