PayPal się ugiął, powracają płatności na stronie banku

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

paypal-strona

Nie tak dawno pisałem na temat absurdu, jaki wprowadził PayPal wraz firmą Trustly. Firma chciała by w przypadku doładowania błyskawicznego podawać jej nasze dane do konta bankowego wraz z loginem i hasłem. Spotkało się to z dużą krytyką wśród polskich użytkowników. PayPal ostatecznie odszedł od tego pomysłu w naszym kraju.

Nie ma co ukrywać, że podawanie danych bankowych osobom trzecim poza tym, że jest zwyczajnie niebezpieczne to także często narusza umowy między bankami a klientami. Niestety PayPal oczekiwał, że takie dane będziemy podawać. Wzbudziło to powszechne oburzenie zarówno wśród polskich klientów jak i serwisów zajmujących się technologiami czy bezpieczeństwem.

Miło mi jest zatem napisać o tym, że PayPal się opamiętał, przynajmniej w naszym kraju i za pośrednictwem Trustly w partnerstwie z Dotpay zaczęto wprowadzać „tradycyjny” model płatności błyskawicznych, czyli po prostu z przekierowaniem na stronę banku (pay-by-link).

Poniżej treść oficjalnego oświadczenia PayPal:

W związku z opiniami napływającym od naszych użytkowników z Polski, przez ostatnie tygodnie ciężko pracowaliśmy z Trustly, aby udostępnić opcję doładowania, która odpowie na pytania stawiane przez użytkowników. Nowa opcja doładowania błyskawicznego zostanie wprowadzona w tym tygodniu i będzie opierać się na procedurze pay-by-link za pośrednictwem Trustly w partnerstwie z Dotpay. Aby doładować błyskawicznie konto PayPal, użytkownik będzie musiał podać dane do logowania do bankowości internetowej tylko na bezpiecznej stronie własnego banku.

26 kwietnia 2016 roku PayPal zmienił dostawcę usług doładowania błyskawicznego w Polsce na organizację partnerską Trustly Group AB (Trustly). Trustly jest autoryzowaną szwedzką instytucją finansową, posiadającą ważną licencję na świadczenie usług płatniczych na terenie Unii Europejskiej. Zdecydowaliśmy się na partnerstwo z Trustly w drodze szczegółowej selekcji, podczas której ocenialiśmy najważniejszych usługodawców świadczących usługę błyskawicznych doładowań, w tym zarówno partnerów lokalnych, jak i międzynarodowych. Braliśmy pod uwagę fakt posiadania statusu licencjonowanej instytucji płatniczej, jakość, bezpieczeństwo i szybkość usług, a także standardy obsługi użytkownika i zasięg geograficzny.

Przepraszamy za wszelkie wątpliwości naszych użytkowników, które wywołała poprzednia zmiana i mamy nadzieję, że nasi użytkownicy będą zadowoleni z nowo wprowadzonej opcji błyskawicznego doładowania


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |