Poznań Game Arena 2012 – relacja i galeria

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Poznań Game Arena 2012 bez wątpienia była najbardziej oczekiwaną imprezą dla graczy w Polsce. Tym bardziej, że event powraca po dłuższej przerwie. Przypomnijmy – ostatnia edycja PGA odbyła się w 2009.

Przyczyną przerwy była próba zmienienia koncepcji targów z gier na sprzęt elektroniczny (a gry przy okazji) zmieniając tym samym nazwę imprezy na ON/OFF 2010 i przenosząc ją do Warszawy. Jak się później okazało, był to fatalny błąd. Impreza nie osiągnęła nawet połowy liczby odwiedzających w stosunku do PGA 2009. Dlatego w roku 2011 targi ON/OFF zostały zawieszone by w roku 2012 powrócić z powrotem jako Poznań Game Arena do Poznania.

W związku z powrotem targów oczekiwania były ogromne. Już teraz mogę napisać, że impreza się udała, a liczba odwiedzających zaskoczyła oczekiwania organizatorów. Są jednak też głosy zawodu, że „legenda wcale nie powróciła”, a impreza była mała. Każdy ma trochę racji, ale po kolei.

Do dyspozycji targów oddano 3 pawilony. Na pierwszym odbywała się „właściwa” część imprezy, na drugiej hali rozłożona była scena główna, natomiast w trzeciej odbywały się różnego rodzaju spotkania i konferencje twórców gier z graczami. Generalnie oddano do dyspozycji te same hale co podczas PGA 2009. Część wystawowa może rzeczywiście nie była tak duża jak kiedyś, ale przynajmniej działo się sporo! Stoiska takich firm jak ASUS, Creative czy EIZO dbały o to by ciągle coś się działo, natomiast inne firmy skupiały się na turniejach. Wystarczyło wziąć udział w jakimkolwiek turnieju by wyjść z targów z jakimś gadżetem. Dla fanów e-sportu Liga Cybersport przygotowała ciekawe stoisko, na którym odbywały się zarówno turnieje zamknięte (Leagues of Legends, FIFA 2013) jak i otwarte (Counter-Strike, FIFA 13, Battlefield Hero, Battlefield 4 Free i Need For Speed World).

Scena główna raczyła odwiedzających różnym konferencjami, prezentacjami, konkursami oraz pokazami tanecznymi. Na scenie głównej wystąpiła m.in. grupa taneczna Need 4 Beat, były pokazy mody dla graczy zorganizowany przez sklep Level77, swoje show zapewniły też: CD-Action, Asus czy OCLab.pl. Także narzekać nie można.

Co w hali konferencyjnej Twórców Gier? Można było się spotkać z takimi osobami jak Olivier Jones z Zynga Game Network (FarmVille, MafiaWars), Eoin O’Doherty z Rovio Entertainment (Angry Birds, Bad Piggie) czy chociażby z rodzimym Techlandem.

PGA 2012 dało radę, więc skąd ten niedosyt wielu uczestników? Problem wynika właśnie z kilkuletniej przerwy. Wielu sponsorów nie było pewnych, czy warto inwestować w swoje stoiska na targach, dlatego też się na nich nie pojawiali. A wiadomo, im mniej firm, tym mniej konkursów, tym mniejsza powierzchnia. Jest to kwestia, na którą organizatorzy nie mają większego wpływu. Wpływ mamy natomiast my, odwiedzający. W tym roku pokazaliśmy, że jest nas wielu, więc osobiście jestem przekonany, że za rok będzie jeszcze lepiej.

Warto dodać, że bilet na Poznań Game Arena uprawniał również do wstępu na targi turystyczne oraz targi hobbystyczne. Na targach hobbystycznych widzieliśmy wiele różnych modeli pojazdów oraz makiet kolejowych, które zobaczycie m.in. w naszej galerii.

Podsumowując, PGA oceniam pozytywnie. Co prawda spodziewałem, się, że impreza będzie większa, jednak biorąc pod uwagę fakt kilkuletniej przerwy jestem i tak bardzo zadowolony z jej wyniku. Atrakcji było naprawdę dużo, nie sposób wymienić ich wszystkich w jednym artykule. Mam nadzieję, że PGA ponownie wpisze się w stały kalendarz targów MTP i życzę jej organizatorom samych sukcesów.

Zapraszam do zapoznania się z galerią zdjęć.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi:

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |