Poznań Game Arena 2015 – relacja, galeria i wideo

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

pga-waraming
 
W tym roku po raz kolejny odwiedziliśmy dla Was (i dla siebie też) tagi Poznań Game Arena 2015, tym razem już jako ekipa Konkretny.pl. Organizatorzy obiecali, że będzie „grubo”. Czy tak było? Zdecydowanie tak!
 
PGA to zdecydowanie największe w naszym kraju targi multimedialnej rozrywki przeprowadzone z dużym rozmachem i ogromną ilością zwiedzających. Międzynarodowe Targi Poznańskie poinformowały, że w tym roku PGA odwiedziło ponad
66 000 zwiedzających. To naprawdę dużo! No ale przejdźmy już do właściwej części relacji 🙂
 

Kwestie organizacyjne PGA 2015

W poprzednim roku MTP zmagało się z problemem ze zbyt dużą liczbą odwiedzających, a dokładnie z niedoszacowaniem ilości odwiedzających, ponieważ wszystkie główne atrakcje zlokalizowano w jednej hali, w tzw. „czeteropaku” (czyli hala, która zawiera w sobie 4 mniejsze hale). Skutkowało to tym, że było tam ciasno jak na koncercie w pierwszych rzędach.

W tym roku przestrzenie między stoiskami były zdecydowanie większe, a imprezę rozbito na więcej dodatkowych hal. Efekt? Ruch był płynny, ani razu nie było momentu, w którym musiałbym stać, by w ogóle przejść. Organizatorom należą się solidne pochwały za rozwiązanie tego problemu.
 

Atrakcje

Poznań Game Arena 2015 odbywało się na kilku halach. Oprócz hali „czteropaka” do użytku oddano także jedną gigantyczną, w której umieszczono główną scenę, a także dodatkowy pawilon, który cały wynajął Wargaming na rozgrywki ligowe w World of Tanks. Ten ostatni otwarty był tylko w sobotę.

Jeśli już jesteśmy przy rozgrywkach ligi Wargaming, to zostało to przygotowane z najwyższą starannością (pierwsza fotka w tym artykule). Oglądając zawody razem z komentatorami, zagranicznymi drużynami oraz publiką czułem się jakbym oglądał prawdziwe zawody sportowe. Zdecydowanie e-sport zasługuje na miano sportu, tylko nie każdy jeszcze jest w stanie to zaakceptować, a szkoda.

Oprócz samego PGA miały miejsce jeszcze imprezy towarzyszące jak targi hobbystyczne, a także spotkanie z YouTuberami na evencie Stars4Fans, jednak ta impreza była dodatkowo płatna. Na szczęście wielu z tych moim zdaniem bardziej interesujących YouTuberów była osiągalna właśnie na PGA na stoiskach firm. Np. Dakann na stoisku Acera.

Skoro już jesteśmy przy stoiskach, wspomnę słów kilka na temat tych, które zapamiętałem najlepiej. Na początek idzie stoisko Asusa, które oprócz tradycyjnych rozrywek w postaci turniejów pokazał coś więcej. Jedną z atrakcji były bryły lodu z zamrożonymi w środku podzespołami. Można było dotknąć 🙂
 
asus-lod

Asus także bawił się kulinarnie, tworząc np. sorbety z soku z czarnej porzeczki oraz ciekłego azotu. Tuż obok Asusa swoje stoisko miała firma Acer, która również zadbała o odpowiednią oprawę tworząc całkiem pokaźną scenę oraz organizując turnieje w Counter Strike: Global Offensive. Warto też wspomnieć o stoisku redcoon.pl, na którym jedną z konkurencji było… zjedzenie ostrej papryczki chili i wytrzymanie bez popijania wody.
 
papryczki

Wiele firm prezentowało też swoje wersje okularów do wirtualnej rozgrywki, największą jednak popularnością cieszyły się te prezentowane na stoisku obrandowanym banerami HTC.
 
oculus

W niedziele za to miał miejsce konkurs cosplay. Trzeba przyznać, że w tym roku cosplayerzy naprawdę się postarali i przygotowali wiele genialnych strojów.
 
warmacine

Podsumowując, PGA 2015 oceniam na bardzo udane. A zanim się pożegnam, zapraszam Was do galerii zdjęć z PGA 2015 oraz obejrzenia wideorelacji, którym podzieliła się ze mną BabaNaSerwerze, która towarzyszyła mi w podróży do Poznania 🙂

Galeria zdjęć z Poznań Game Arena 2015

GALERIA ZDJĘĆ PGA 2015 – KLIK

Materiał wideo z kanału BabaNaSerwerze


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |