Poznań Game Arena 2016 – relacja, galeria i wideo

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Poznań Game Arena 2016 (PGA 2016) – relacja, galeria i wideo

Właśnie do mnie dotarło, że uczestniczę w targach PGA już od 10 lat. Także i tym razem nie mogło zabraknąć mnie na Poznań Game Arena 2016. Zadajmy więc klasyczne pytanie? Czy było warto? Jak zawsze – TAK!

PGA jest z roku na rok jest coraz większe. Obecnie czekam jeszcze na oficjalne informacje dotyczące ilości odwiedzających, ale zdecydowanie „było grubo”. Mogę śmiało powiedzieć, że tegoroczne PGA jest coraz bliższe zachodnim imprezom, a może są nawet lepsze. A wiecie czemu? Na takim gamescom panuje straszny ścisk, a na PGA można poruszać się w miarę swobodnie. I to jest to co lubię w tych targach.

Organizacja PGA 2016

Międzynarodowe Targi Poznańskie udostępniają coraz większą przestrzeń. Naprawdę miło się patrzy jak na przestrzeni lat impreza ta ewoluowała. Coraz większe przestrzenie między stoiskami pozwalają na swobodny przepływ ludzi, a ilość atrakcji po prostu powala. O ile mnie pamięć nie myli, to wydaje mi się, że w tym roku dla potrzeb Poznań Game Arena dołożono kolejną wielką halę 🙂

PGA 2016 - stoisko SamsungaPGA 2016 – stoisko firmy Samsung

Atrakcje

Jak zwykle nie sposób ich wszystkich tu wymienić. Wspomnę natomiast o stoiskach, które szczególnie zwróciły moją uwagę. Na pierwszy ogień zacznijmy od sponsorów imprezy. Sprite postanowił rozdawać puszki z napojem do… oporu, za darmo. Nie można było narzekać na pragnienie, poza tym oferował strefę do wypoczynku oraz organizował spotkania z YouTuberami.

Play natomiast postanowił zbudować okazałe piętrowe stoisko, gdzie na dole można było zagrać w topowe gry, a także przetestować gogle VR na specjalnie stworzonej przez Play grze. Efekt był niesamowity. Główne skrzypce na tym stoisku grane były jednak przez specjalnie miejsce do robienia zdjęć 360 – efekt jak w Matrixie. Zobaczycie to na moim wideo poniżej tego tekstu. Firma zapraszała także popularnych YouTuberów na spotkania z fanami, gdzie goście mogli wykonywać sobie z nimi właśnie takie zdjęcia. W górnej części stoiska była strefa, w której możliwy był wypoczynek i podładowanie baterii w telefonie.

Poznań Game Arena 2016 - stoisko PlayPoznań Game Arena 2016 – stoisko Play

Modecom zaszalał oferując pokaźną pulę nagród. Razem ze swoimi partnerami organizował liczne turnieje, gdzie do wygrania był konkretny sprzęt z wyższej półki. Jednak po za tym w mojej opinii nie wyróżniał się w sposób szczególny.

Stoisko ModecomStoisko Modecom

Przejdźmy teraz do pozostałych stoisk. Jak zawsze atrakcyjne stoisko posiadał ASUS. W tym roku prezentował swoje topowe laptopy dla gracza oraz prezentował ciekawie zbudowane potężne maszyny gamingowe. Poza tym można było zagrać tam w specjalną grę VR, w której obserwowano jak historycznie zmieniała się Warszawa.

Duże zainteresowanie wzbudził Fyrestore prezentując kolekcję noży znanych nam z Counter Strike: Global Offensive. Te noże naprawdę wyglądały świetnie i jak zapewniał mnie jeden z przedstawicieli stoiska, są one ostre.

Kosy z CSGO - PGA 2016Kosy z CS:GO – PGA 2016

Poza różnymi stoiskami na targach znajdowało się aż kilka większych scen gdzie odbywały się różne eventy. No i oczywiście nie można zapomnieć o wszędzie obecnych cosplayerach. Super!

Scena Twitch - PGA 2016Scena Twitch – PGA 2016

Gry Indie – Hala nr 7

„Siódemka” była przeze mnie w ostatnich latach mocno niedoceniana. W tym roku postanowiłem przejść się dokładnie po tej hali. I wiecie co? Nie wiedziałem, że powstaje tak wiele świetnych produkcji! Co ciekawsze, wiele z nich jest w 100% polskich. To naprawdę ciekawe doświadczenie spotkać bezpośrednio developerów danej gry i z nimi porozmawiać na temat ich produkcji. To z jaką pasją o tym opowiadają jest niesamowicie budujące. Wymieńmy tutaj twórców np. takich tytułów Jak Out of Reach czy Gloria Victis.

Moją szczególną uwagę wzbudziło studio Jujubee S.A., gdzie zaprezentowano mi grę Kurs, a także za zamkniętymi drzwiami grę Realpolitiks. Obie gry prezentują się bardzo dobrze i nie wiem ile mogę Wam zdradzić, ale w dużym skrócie wspomnę, że Kursk jest grą singleplayer opartą o wydarzenia z katastrofy rosyjskiego okrętu podwodnego, natomiast Realpolitiks przypomina nieco Cywilizację lub Europa Universalis, tyle, że w czasach współczesnych, a sama strategia rozgrywana jest w czasie rzeczywistym. Wygląda to bardzo dobrze. Daty premier nie są jednak przeze mnie znane, ale czekam z niecierpliwością.

Podsumowując tegoroczne Poznań Game Arena uważam za najlepsze jakie do tej pory się odbyły. Dużo miejsca, dużo atrakcji, dużo wszystkiego sprawiało, że trudno było wyjść z pustymi rękoma. Na samych targach działo się o wiele więcej niż opisałem w tym artykule.

Galeria zdjęć z Poznań Game Arena 2016

GALERIA ZDJĘĆ PGA 2016 – KLIK

Materiał wideo PGA 2016 z kanału Filek

Materiał wideo z PGA 2016 kanału Baba Na Serwerze


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |