Problem z aplikacją? Często da się go łatwo rozwiązać

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

android-czyszczenie

Czasami bywa tak, że aplikacja mobilna zaczyna działać nieprawidłowo lub nie działa wcale. Za chwilę pokażę Wam sposób w systemie Android, który często potrafi rozwiązywać tego typu problemy.

Czyszczenie danych aplikacji

Na początek zaznaczę, że piszę tu o sytuacjach, w których aplikacja wcześniej działała bez zarzutu, a nie, w których nie działa od samego początku :). Najczęściej potrafi pomóc po prostu wyczyszczenie danych aplikacji. Sposób sprawdzał się także w sytuacjach, w których to sam Sklep Play nie chciał działać poprawnie. Jednak uwaga, zanim przystąpicie do tej operacji wiedzcie, że wyczyszczenie danych aplikacji jak sama nazwa wskazuje usunie dane, które ta aplikacja przechowuje. Czyli np. czyszcząc dane aplikacji Facebooka będziecie musieli ponownie ją ustawić, a więc ponownie wprowadzić login i hasło do konta itp.

Zaczynamy czyszczenie

Przedstawię teraz sposób, których u mnie praktycznie zawsze działa. Uprzedzam, że operację wykonujecie na własną odpowiedzialność. Gotowi? No to zaczynamy!
W każdej wersji Androida może się nieco różnić nazewnictwo, ale generalnie sposób jest bardzo podobny. By wyczyścić dane aplikacji w moim przypadku muszę wejść w Ustawienia, następnie w Aplikacje. Dalej z listy odnajduję daną aplikację, która sprawia problemy i „wchodzę w nią”. Po wczytaniu danych aplikacji czasem trzeba chwilę poczekać aż przycisk „Wyczyść dane” stanie się aktywny. Wtedy pozostaje już tylko wyczyścić dane aplikacji. I… tyle. Czasami warto także po czyszczeniu wcisnąć „Wymuś zatrzymanie”.

Czyszczenie danych aplikacji

To wszystko. Uruchomcie daną aplikację ponownie i sprawdźcie, czy zaczęła działać poprawnie. Tak jak wspominałem, prawdopodobnie będziecie musieli ponownie ją skonfigurować.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |