Sprawy porządkowe – 56 Pułk Piechoty

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Mimo iż trwa weekend zawsze znajdę sobie jakieś zajęcie. I tak oto dziś udało mi się znaleźć i uporządkować naszą perełkę – film dokumentalny dotyczący 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej.

Nasze filmy były zawsze gdzieś porozrzucane po różnych kanałach YouTube. Dziś wszystko zostało przeniesione i scalone w jednym kanale. Straciło się co prawda poprzedni licznik odsłon, jednak ważniejsze jest dla mnie by wszystko było poukładane.

20 minut naszego filmu dokumentalnego o krotoszyńskiej jednostce zobaczycie tutaj:

Ten ekskluzywny na swój sposób materiał udało mi się stworzyć razem z ekipą forum FkCoD.pl w roku 2008. Z tej strony pragnę podziękować Marcinowi Machniewskiemu za ogromny wkład, dzięki któremu film ma kształt taki, jaki sobie wyobrażałem.

Znalezienie ostatniego żyjącego wówczas żołnierza 56 Pułku Piechoty nie było takie trudne jak się spodziewałem. Wiedziałem w jakim miasteczku szukać, a dalej wystarczyło już tylko pytać miejscowych. Zadanie miałem tym bardziej ułatwione, gdyż lokalna gazeta zrobiła artykuł na ten temat zdradzając w artykule nazwisko poszukiwanego weterana. Dzięki temu udało się stworzyć materiał wręcz ekskluzywny – tego nie zobaczycie w telewizji 😉

Zanim jednak „pełna wersja” dokumentu ujrzała światło dziennie stworzona została krótsza wersja (niecałe 7 min), która zawierała dodatkowe wypowiedzi historyków. Wersja alternatywna do zobaczenia jest tutaj.

Suma sumarum to wersja 20 minutowa jest naszą najlepszą i do dziś od czasu do czasu zgłaszają się najczęściej szkoły z prośbą o uzyskanie zgody na wykorzystanie materiału podczas zajęć lekcyjnych – dla nas to duże wyróżnienie :). Jedyne czego żałuję to to, że w swoim czasie nie zrobiliśmy więcej tego typu dokumentów. Miłego oglądania!


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

PartnerzyO blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2021 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |