Sprzętowe haxy? Jak gracze „legalnie” oszukują w grze

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

csgo

Jako gracz co jakiś czas spotykam się z różnymi oszustami w grach, którzy używają tzw. „haxów”. Jako, że preferuję strzelanki (np. CS GO) najczęściej spotykam osoby, które używają wspomagaczy pozwalających widzieć przez ściany czy auto-celujące w głowę. Poza oszustami programowymi niestety istnieją też haxy sprzętowe, które często są legalnym dodatkiem do myszek dla graczy.

Co to są haxy?

Są to w dużym skrócie takie programiki, które pomagają oszustowi zdobywać wyższe wyniki w grach online. Ich ilość jest zatrważająca, a systemy antycheaterskie rzadko kiedy dają sobie z nimi radę. W strzelakach najczyściej spotyka się tzw. wallhack (pozwala widzieć przez ścainy), aimbot (auto-celuje) czy speedhack (pozwala szybciej poruszać się). Haxior, czy inaczej zwany cheater (cziter) to najgorsze co może nas spotkać w grach multiplayer. Taki osobnik potrafi zepsuć zabawę wszystkim pozostałym graczom, a o jego zbanowanie nie zawsze jest łatwo.

Myszki też miewają haxy. Ale jak to?

A tak to. W sklepie naprawdę są myszki, które posiadają w funkcjach system np. eliminujący odrzut w grze, co już daje przewagę graczowi. Nie jest to co prawda wallhack, ale nie można zaprzeczyć, że wspomaga to grę. Najgorsze jest to, że bardzo trudno wykryć tego typu wspomagacze, a sami gracze uważają, że korzystanie z „funkcji” myszki to nic złego. Ja mam jednak całkowicie odmienne zdanie.

Sprzętowe haxy w gryzonie dla graczy?

Niektóre myszki z tego typu dodatkami można kupić już za około 60 zł. Producent jednej z nich chwali się, że myszka ta posiada funkcję „tłumienia odrzutu” oraz „koncentracji trajektorii”. Co więcej, te dodatki są dodatkowo płatne, choć obejście tego z tego co wiem jest dość proste.

Bardzo mnie boli to, że produkuje się sprzęt z takimi funkcjami. Jestem wielkim przeciwnikiem jakichkolwiek wspomagaczy w grze i z odrazą patrzę na to, jak łatwo można sobie zakupić wspomagacze, których nie trzeba nawet instalować, bo są one w urządzeniach… .


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |