Szukasz pracy? Skontroluj swoje profile w social media

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Naprawdę trudno znaleźć osobę, która korzysta z sieci, a nie ma absolutnie żadnego profilu w mediach społecznościowych. Nie każdy musi mieć Facebooka, można korzystać z innego serwisu. Tak czy owak przed złożeniem CV, wpisz swoje imię i nazwisko w wyszukiwarkę i zobacz, co można znaleźć na swój temat.

A znaleźć można sporo. Mogą to być inne osoby, które nazywają się tak samo jak Ty. Ale może znajdziesz jakiś zagubiony blog, gdzie pisałeś/aś treści, których nie chciał(a)byś, by zobaczył Twój przyszły pracodawca? Warto sprawdzić.

„Szlachta nie pracuje”

Czy wiesz, że wpisanie tego typu „zawodu” w swoim profilu na Facebooku może Ci zaszkodzić? Rozmawiałem kiedyś z pracownikiem działu HR pewnej firmy, w której powiedział mi wprost:

Jak zobaczę na fejsie, że kandydat ma zawód typu „szlachta nie pracuje” to odrzucam od razu. Nie chcemy sprawdzać, czy podejście do pracy tej osoby jest inne niż deklaruje. Chodzi oczywiście o cechy charakteru, które taka osoba może posiadać, niż o samą nazwę wpisanego zawodu.

Uwierzcie mi, że tego typu opinie słyszałem już więcej razy. Dlatego radzę sprawdzić jak prezentuje się Wasz profil, szczególnie ten dostępny publicznie. Najczęściej pewne dane można zwyczajnie ukryć.

Linkedin i Goldenline

Wymienione wyżej serwisy społecznościowe to takie „biznesowe facebooki”. Mają za zadanie gromadzić nasze kontakty biznesowe jak kolegów z pracy, partnerów w biznesie czy przyszłych pracodawców. Natomiast uzupełnienie profilu działa jak onlinowe CV. W praktyce jednak najczęściej do znajomych dodają nas pracownicy firm rekrutacyjnych, którzy gromadzą bazę. Jeśli szukacie pracy, mogą pomóc, ale generalnie nie przyjmowałbym też byle kogo 😉

Publikuj z głową

W dobie internetowej rewolucji trzeba publikować treści z głową. Wyzywasz kogoś na forach internetowych? Obrażasz innych? Pamiętaj, że to co publikujesz może kiedyś zostać znalezione przed osoby zajmujące się rekrutacją. Pisz tak, by potem się tego nie wstydzić. Powodzenia 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |