Zachowanie odległości to problem wśród kierowców

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

kierowcy

Zachowanie odpowiedniej odległości od pojazdu przed, to wśród wielu polskich kierowców duży problem. No może nie tylko polskich, ale to właśnie u nas szczególnie to dostrzegam. Czy zgadzacie się z tym stwierdzeniem? Zapraszam do dalszej części moich rozmyśleń 🙂

Niezachowanie odległości to niestety bardzo częsta praktyka wśród kierowców. Wiele razy podczas jazdy na drogach krajowych widzę w lusterku jak jakiś kierowca jedzie tuż za mną, mówiąc kolokwialnie – „siedzi mi na dupie”. Wystarczy teraz, że musiałbym nagle zahamować i… mamy kolizję gotową. I co więcej, jestem przekonany, że ten jadący za mną to mnie obwianie za „nagłe zatrzymanie się”. A co gorsza, w tej sposób jeździ bardzo wiele osób… .

Kiedyś zapytałem swojego kolegę, siedząc w aucie obok niego:
– dlaczego jedziesz tak blisko innego samochodu, że przecież nie zdążysz zahamować.

Usłyszałem krótką odpowiedź:
– zdążę….

Żeby była jasność, nie mam tu na myśli ruchu miejskiego, choć i tu zauważa się przegięcia. Mówię o sytuacji na drodze krajowej, gdzie standardowa prędkość wynosi te 90km/h.

Wiele lat temu mój instruktor nauczył mnie ciekawej niepisanej zasady – jak jedziesz 90km/h utrzymuj przynajmniej 90m odstępu, jak 140km/h, to 140m odstępu itd. I to się sprawdza.

A co z tymi, którzy wyprzedzają? Zdaję sobie sprawę z tego, że by wyprzedzić, trzeba podjechać bliżej, ale to nie znaczy, że masz jechać 1m za mną przy prędkości 90km/h, bo to jest zwyczajnie niebezpieczne. A tacy potrafią jechać z taką odległością przez wiele kilometrów, dodatkowo oślepiając reflektorami w lusterkach.

No właśnie, czy jako kierowcy nie jesteśmy zbyt zadufani w sobie i wiarę we własne umiejętności? Mam wrażenie, że uważamy się bardzo dobrych kierowców, ale czy tak jest rzeczywiście? Podzielcie się swoimi doświadczeniami 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |