Poznań Game Arena 2013 – relacja i galeria

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Na tegoroczne targach Poznań Game Arena 2013 wybraliśmy się w trójkę, dokładnie w sobotę. Targi te mimo wielu zalet w tym roku cechowały się też pewnymi niedociągnięciami i to niekoniecznie ze strony organizatorów, a raczej wystawców, ale to tym później.

Zaczniemy od liczb. Targi odwiedziło 41 200 zwiedzających, 59 wystawców i ponad 400 przedstawicieli mediów. W gronie wystawców znaleźli się w tym roku: 1ndieworld.com, 4Max, W gronie wystawców znaleźli się w tym roku: 1ndieworld.com, 4Max, Agito.pl, Alstor, AMD, Art. Future, ASUS, Bad Alien, Black Moon Design, CDP.pl, CHIP, Cooler Master, Creative, Crunching Koalas, Frytek, Dark Stork Studios, Dark Workshop, DFour Games, Digital Melody, Doodle Doom, Duma Szlachecka, E-blue, Enermax, Evil Indie Games, Farm 51, Forcetop, Galeria Plakatu, Gamedot, Gazeta Wyborcza, Hama, HI-REZ Studio, IMGN PRO, Kingston Technology, Koshmaar, LAMA Plus, Lenovo, LG, MadCatz, Microsoft, Natec, NTT System, Politechnika Poznańska, PVP.net.pl, Raidsonic Technology, Razer, Retro Games, RIOT Games, Sinus, SOS, SteelSeries, Studio Radia ESKA, Team Scorpion, Tesoro, Turtle Entertaiment, Universal Soldiers, Vinyl Pixels, Wspieram.to, X Note, Xtodie.

Na targach działo się bardzo dużo. Niemal każde stoisko było atrakcyjne dla zwiedzającego, jedno prześcigało się z innymi na konkursy i nagrody. Ponadto na PGA odbywały się też wydarzenia specjalne. Jakie? A chociażby Finał Ligi Cybersport w League of Legends, w którym do wygrania było aż 7 000 zł oraz wiele cennych nagród ufundowanych m.in. przez wspierające wydarzenie firmy Lenovo, Agito.pl, Kingston, NTT, LG oraz oczywiście PGA. Laur zwycięstwa trafił w tym roku do drużyny H2K. Na targach odbyły się także Mistrzostwa Polski Trackmania Stadium 2 oraz Shootmania.

Kolejnym z niestandardowych stoisk była strefa retro, gdzie można było pograć na bardzo starym (ale sprawnym) sprzęcie w najstarsze gry. Dla fanów przebierania w niedzielę odbył się konkurs cosplay na najlepiej odwzorowaną postać.

A teraz czas zacząć się czepiać. Przede wszystkim – CIASNO! Z jednej strony to dobrze, impreza cieszy się sporą popularnością. Z drugiej jednak strony poruszanie się po hali było bardzo niekomfortowe. Wypadałoby przenieść część główną PGA do większej hali, bo gdy na największych wystawach było bardzo ciasno, to w innej części (np. tam gdzie była scena) było aż za dużo miejsca. I to w zasadzie jedyny problem, jeśli chodzi o samą organizację imprezy.

Teraz doczepię się samych wystawców. Głównym problemem było kiepskie zorganizowanie kolejek do turniejów. Nie było wiadomo co, gdzie i jak lub kolejki były niezorganizowane (przypominały kolejki w znanych sieciach fastfoodów), czyli po prostu każdy pchał się od boku i zamiast kolejki robiła się spora niezorganizowana grupa. Efekt? Uczciwy gracz stał w kolejce kilka godzin. Firmy musiałyby kogoś oddelegować by pilnować porządku na swoim stoisku.

Sporym wydarzeniem było rozdawanie przez CDP.pl ponoć 120 tys. gier. Gry niby miały być rozdawanie w różnych miejscach. Niestety tak nie było, często osoby rozdające gry brały cały karton i od razu rozdawali wszystko. Efekt? Ludzie rzucali się dosłownie na siebie, co stwarzało wręcz niebezpieczne sytuacje. No i było to niesprawiedliwe. Widziałem gracza, która miał około 6-7 takich samych gier. Na pytanie po co mu tyle takich samych gier odparł, „yy, nie wiem, dają za darmo to biorę”.

Na PGA miejsce miał też bardzo miły akcent. Mianowicie… jeden z graczy oświadczył się na scenie głównej! Wzruszające, polecam to zobaczyć na poniższym filmie:

Podsumowując, PGA 2013 były udane. Pewne niedociągnięcia są zwyczajnie efektem niespodziewania się takiego sukcesu przez wystawców i organizatorów. Jest już wyznaczona data przyszłorocznej edycji, czyli 24-26 października 2014 roku. Do zobaczenia!

Zapraszamy również do naszej galerii zdjęć.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi:

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |