Uruchamianie gier z parametrem – czyli jak?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Jeżeli kiedykolwiek szukaliście np. kodów do gier nie jeden raz trafiło Wam się przeczytać „uruchom grę z parametrem X by aktywować konsolę”. Zastanawiacie się pewnie, co to takiego. Odpowiedź jest bardzo prosta.

Parametr jest dopisywaną komendą np. do skrótu gry. Dopisywanie parametru pokażę Wam na przykładzie wpisywania kodów do trybu SP w pierwszej części Call of Duty.

By można było wpisywać kody w Call of Duty należy dopisać bardzo długi parametr: +set thereisacow 1337 +set developer 1 +set sv_cheats 1 +set monkeytoy 0

W tym celu odnajdujemy skrót do gry na Pulpicie, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy sekcję „Właściwości”.

W edycji skrótu znajdziecie sekcję Element docelowy (lub Obiekt docelowy) jak na poniższym screenie:

jak widzicie, za plikiem call.exe dopisany jest parametr +set thereisacow 1337 +set developer 1 +set sv_cheats 1 +set monkeytoy 0 (niestety nie mieści się on w całości widoku).

Wpisany parametr zatwierdzamy klikając OK. Tak samo wpisuje się parametry do innych gier. Edytujesz skrót do gry, dopisujesz co trzeba za cudzysłowem i zapisujesz zmiany. Grę uruchamiasz przez zmodyfikowany tak skrót. Prawda, że proste? 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |