Grywam sobie #1 – MW3 oraz BF3

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Zaczynamy pierwszy odcinek – czyli o grach, w które aktualnie grywam, o moich odczuciach (bardzo subiektywnych) i ogólnym wrażeniu. Co biorę na ruszt w odcinku pierwszym? Tak tak, bardzo popularne ostatnimi czasy Battlefield 3 oraz Call of Duty: Modern Warfare 3.

Nie zamierzam rozwodzić się nad tym, która z tych gier jest lepsza, po prostu gram w obie. Jak mam ochotę poszaleć pojazdami, pobawić się w taktyczną rozgrywkę – wybieram Battlefielda 3. Jeśli natomiast chcę pograć w coś prostego i nie musieć przy tym specjalnie myśleć – wybieram Modern Warfare 3. Nie jestem zbyt dobrym graczem – może dlatego, że ciągłe przesiadanie się z gry na grę sprawia, że wychodzę z rytmu, a może po prostu słabo gram i tyle ;). Tak czy owak lubię oba tytuły.

Denerwuje mnie fakt, że na mapy trzeba czekać, aż twórcy je zrobią. Niestety odebrano możliwość moderom robienie czegokolwiek do gry. A aktualne mapy prędzej czy później się nudzą, a za ewentualne nowości… trzeba zapłacić :[. Jeszcze bardziej drażnią mnie cheaterzy, którzy szczególnie w MW 3 są spotykanie przeze mnie dużo częściej niż w BF 3. Strasznie irytujący ludzie.
Można ponadto dodać, że czuję się przez EA troszkę oszukany. Szumnie zapowiadano dowolne niszczenie otoczenia, a tymczasem jest bardzo wiele obiektów, które są niezniszczalne. Owszem, wiele budynków da się uszkodzić, ale np. nie da się zniszczyć kontenerów, stojących ciężarówek (szkoda, że nie da się nimi jeździć), budynków do których nie da się wejść oraz innych elementów otoczenia. Jak się mówi, że da się rozwalić wszystko to tak być powinno, tymczasem jest zupełnie inaczej. Myślę, nawet, że mogłaby to być podstawa do reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową (jeśli np. byłoby wspomniane o rozwałce na pudełku, niestety nie pamiętam czy jest i w jakiej ewentualnie formie gdyż grę mam z Origin).

Podoba mi się natomiast rozwiązanie, że nie ma nic od razu. Dzięki temu chce się grać, zdobywać nowe bronie i dodatki do niej. Choć droga długa to warta świeczki. Najmocniej ten system jednak odczuwają nowi gracze, szczególnie w Battlefieldzie, jeśli wsiadasz np. do samolotu to na początku masz tylko karabin. Na rakiety czy chociażby flary (które zmylają rakiety wroga) trzeba trochę powalczyć. Najlepiej wtedy wejść na jakiś „odludny” serwer gdzie gra np. 4 graczy, ponieważ na serwerach z 64 graczami zaraz Cię ktoś namierzy i zestrzeli bez możliwości obrony.

Obie gry są bardzo dobre i w obie będę jeszcze długo grać. Miłego!


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |